Get Adobe Flash player

Американський капелан Роберт Хікс про післявоєнну реабілітацію (відео)

 

Вже вчетверте в Україну приїжджає американський полковник-капелан (у відставці) Роберт Хікс. Капелан з багаторічним стажем ділиться своїм багатим досвідом післявоєнної реабілітації бійців. Подібна зустріч пройшла і у Чернігові. Роберт Хікс розповідав про важливість післявоєнної реабілітації бійців, і взаємодію духовенства та військових психологів. Яким ще  американським досвідом ділився капелан , дивіться у сюжеті.

 

«Кожна нація переживала як мінімум три війни», — каже полковник-капелан (у відставці) військово-повітряних сил США Роберт Хікс. Війна це період загартовування країни, коли вона зміцнюється духовно, але, нажаль, ціною людських життів. 32 роки чоловік служив старшим капеланом у ВПС США, має багатий досвід у веденні бойових дій, роботи у шпиталях. Війна, каже Роберт Хікс, ніколи не приходить за розкладом і ніколи не йде безслідно. Тому полковник-капелан(у відставці) приїхав до Чернігова аби зустрітись із військовими, волонтерами та місцевими капеланами з метою обмінятись досвідом післявоєнної реабілітації військовослужбовців.

Роберт Хікс, полковник-капелан військово-повітряних сил США: «Ми багато часу присвячуємо аби навчитись розуміти війну, як вбивати людей. Але нас не вчать, що робити після того, як ти вбив когось, або твій друг вбив».

 

Люди, які побували на війні, часто бояться середовища, яке їх оточує після повернення. Саме тому з’являються проблеми з алкоголем, психічні розлади, іноді трапляються випадки суїциду. Саме тому система надання реабілітаційних послуг для бійців має працювати від відправки на фронт, до повернення додому, вважає Робер Хікс.

Роберт Хікс, полковник-капелан військово-повітряних сил США: «По-перше, має бути взаємодія духовенства та військових психологів. Вони мають навчитись чогось у одне одного. І навіть сьогодні у США ми намагаємося об’єднати ці дві складові».

 

Роберт Хікс провів із чернігівськими волонтерами та військовими декілька лекцій. Окрім цього організатори заходу також підготували перегляд фільму «Нескорені духом».

Передачі


ПогодаКурси валют