Get Adobe Flash player

«Чернігівський колегіум» на домашньому навчанні (відео)

 

У Національному університету «Чернігівський колегіум» уже другий тиждень не вмикають опалення. Причина банальна — економія коштів, через яку студентів тимчасово перевели на дистанційне навчання. Про особливості «домашнього» навчального процесу та про те, в якому режимі зараз працює університет, розкажуть наші журналісти.

 

У стінах колишнього педуніверситету, а тепер Чернігівського колегіуму зараз холодно і майже пусто – задля економії коштів тут і досі не ввімкнули опалення. Аби не змусити студентів мерзнути, їх відправили вчитися додому на цілих два тижні.

Анатолій Тимошенко, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи НУЧК ім.Шевченка: «Є день самопідготовки в кожному навчальному закладі. Ми за два місяці «зібрали» ці дні, вилаштували два тижні в такий спосіб, дали завдання студентам. Вересень і частину жовтня вони працювали більш інтенсивно».

 

Принести на перевірку виконані завдання, отримати консультацію чи скласти, наприклад, колоквіум студенти можуть і в університеті – він працює. Але більшість робить усе це за допомогою Інтернету. У деяких випадках дистанційне навчання має неочікувані переваги.

Наталія Хольченкова, викладач НУЧК ім.Шевченка: «Разом зі студентами виконуємо той об’єм роботи, що заплановано, та навіть дещо глибше, бо є більше часу, щоб зупинитися на моментах, що є важкими для опрацювання».

 

Студенти філологічного факультету поставились до дистанційного навчання як до можливості особистісного зростання.  Ірина Подорван впевнена самостійне навчання студентові  не нашкодить.

Ірина Подорван, студентка НУЧК ім.Шевченка: «Процес іде… ми ж не діти п’ятого класу, ми хочемо чогось досягти, тому працюємо для себе, а не для когось. Ти сам собі обираєш час, сам себе налаштовуєш, сам критично ставишся до інформації, опрацьовуєш її. Це гарно для розумового розвитку».

 

Але, все-таки, дистанційне навчання – справа самодисципліни. Дехто зі студентів зізнається: часом її бракує.

Олександр Силенок, студент НУЧК ім.Шевченка: «Дистанційне навчання – справа совісті. Але її у більшості немає. Є люди, які навчаються, але більшість використовує цей час, щоб виспатись, відпочити…»

 

Факультет психолого-педагогічного навчання зробив дещо інакше: посилив підготовку протягом вересня-жовтня, і тепер студенти мають два додаткових тижні канікул. Звісно, окрім тих, хто має «хвости».

Анна Молочко, студентка НУЧК ім.Шевченка: «Ми проявили ініціативу – зробили якомога більше роботи перед тим, як іти на дистанційне навчання. Тому зараз в нас не так і багато її залишилось.»

 

Дистанційне навчання не дало суттєвого збою в роботі університету. Бібліотека, спортзали, їдальня, лабораторні кабінети працюють у звичному режимі. Звісно, робочий день коротший і працівники влаштовують чергування. Попри холод у бібліотеці, відвідувачі приходять. Тож робота у бібліотекарів є.

Ганна Макарова, директор наукової бібліотеки НУЧК ім.Шевченка: «Приходять більше навіть не студенти, а науковці – працюють над науковими роботами, адже мають більше вільного часу».

 

Викладачі виходять на роботу по домовленості із студентами. Написання контрольних, курсових, дипломних робіт іде повним ходом, тож навчальний процес не постраждав, як і заробітна плата працівників закладу каже проректор навчального закладу Анатолій Тимошенко. Тринадцятого листопада аудиторії знов наповняться, утім, ймовірно, навесні студентам знов доведеться попрацювати вдома, також з метою економії. На збережені кошти планується оновлення матеріально-технічної бази.

Анатолій Тимошенко, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи НУЧК ім.Шевченка: «Не є секретом, що в нас дещо застаріла матеріально-технічна база — комп’ютерні класи. Лінгафонний кабінет, можливо, ще один з’явиться. Ці кошти – покриття матеріально-технічної бази. Цього потребує університет.»

Передачі


ПогодаКурси валют