Get Adobe Flash player

«Народна криниця» втрапила у халепу під час гастролей у Празі (відео)

 

Ніжинський ансамбль «Народна криниця» втрапив у халепу під час гастролей у Празі. Участь у чеському фестивалі закінчилась скандалом і миттєвим від’їздом колективу назад до України. Ансамбль з 29 по 30 вересня перебував у Празі, там артисти мали б виступити у одному із чеських університетів для студентів, проте перед самим концертом керівництво колективу дізналось, що концерт відбудеться у Російському центрі культури. Чому мало не назрів національний конфлікт за участі ніжинських артистів, дивіться далі.

 

Потрапили до рук шахраїв, так пояснює неприємну ситуацію у Празі керівництво ніжинського ансамблю «Народна криниця». З 29 по 30 вересня колектив поїхав гастролювати до Праги на запрошення представників львівського творчого об’єднання «Галицька муза». Та у Празі на колектив очікували неприємні несподіванки. У останню мить перед виступом артисти дізналися, що мають давати концерт у Російському центрі культури.

 

Інформація про це розлетілась Інтернетом вмить і зчинила шквал критики в бік «Народної криниці». Проте, як пояснює керівник ансамблю Ольга Синиця , за договором , який уклали із львівським творчим об’єднанням «Галицька муза», вони мали б виступати в чеському університеті. Про зміну часу та місця виступу керівництво колективу не знало. А коли безпосередньо перед самим концертом артисти побачили російський прапор одразу ж покинули територію закладу і відмовились виступати.

 

Проблеми, кажуть ніжинці, супроводжували їх майже до кінця гастролей. За умовами договору їх мали б розселити у тризірковому готелі у Празі. Натомість без попередження колектив поселили у готелі, який знаходився за 30 кілометрів від міста. Умови були набагато гірші ніж було домовлено. Але представники об’єднання пояснили це тим, що колектив не встиг вчасно заплатити аванс за перебування у готелі.

 

На сайті Яворівської районної державної адміністрації ми знайшли таке саме запрошення, як і те, що отримали ніжинці. «Галицька муза» запрошує всі творчі народні ансамблі до співпраці. Пропонують гастролі до восьми країн Європи, до того ж набагато дешевше. У вартість входить проїзд, проживання та харчування.

 

Витративши із власних кишень більше 4 тисяч євро, колектив повернувся до України. Наразі вони планують розібратись у ситуації, що сталася і спробувати домогтися того, аби їм повернули витрачені гроші за умови, які колектив так і не отримав. У Російському центрі культури у Празі виступати ніжинці відмовилися.