Get Adobe Flash player

Ювілейна виставка Леоніда Заборовського (відео)

У виставковій залі Спілки художників з нагоди 50-річчя чернігівського майстра Леоніда Заборовського відкрилась ювілейна виставка картин митця. Представлені роботи охоплюють часи ще зі студентства художника і по сьогодні, даруючи глядачам мандри не лише Україною, а й у часі. Різнобарвну подорож від Чернігівщини до Криму   бачили і наші кореспонденти.

 

«Чисті кольори, гра з текстурою, майстерність та характер» — саме так оцінюють критики творчість чернігівського художника  Леоніда Заборовського, ювілейна виставка картин якого відкрилася у Чернігові. Віталій Василевський, голова обласної організації Спілки художників України: «Мне пришлось монтировать эту выставку и когда Леня принес свои работы, мы увидели, что из них можно было бы сделать две полноценные выставки. Сгруппировать их было сложно, потому что картины близки по стилю и жанру. Но нам удалось сделать эту выставку довольно-таки интересной».

 

Особисту креативність і надзвичайне відчуття кольору наставники і викладачі Леоніда Заборовського відзначали з самого початку. Віктор Трубчанінов, художник: «Это тот случай и манера письма, которая строится вся на цвете. Один цвет активизирует другой и появляется мажорное такое состояние».

 

Родом з Корюківскього району, художник згадує, що малювання в школі їм викладав вчитель початкової військової підготовки. Тож особливим потягом до пензля і олівця дитинство не відзначилось. І лише юнаком, потрапивши до майстерні  Михайла Прокопюка, він зрозумів – це його шлях. Леонід Заборовський, художник: «Мені подобаються якісь сільські мотиви, те, що зникає. Ця урбанізація призвела до того, що навіть за мою битність в тому ж Седневі були хати під стріхою, а зараз сучасні тиниці і будівлі, все зникає. І це погано, бо ми йдемо наче в краще, а наскільки те краще – невідомо».

 

Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок, творчих груп та пленерів. Твори Зборовського знаходяться в художніх музеях, у приватних зібраннях України та за її межами. Можливість побачити арт-роботи митця є нині і у чернігівських шанувальників.

Передачі


ПогодаКурси валют