Get Adobe Flash player

Про недоступну доступність для осіб з інвалідністю (відео)

 

Поріг, який більшість переступає з легкістю, для 23 тисяч чернігівців – складне випробування. І якщо в Європі філософію універсального дизайну почали запроваджувати ще на початку 20 століття, то в Україні для незрячих і людей, які користуються візком, досі залишаються закритими більшість громадських місць, що унеможливлює або ж ускладнює доступ до соціальних і медичних послуг, участь у громадському і культурному житті. Про це сьогодні заявили учасники прес-конференції під промовистою назвою «Недоступна Доступність для осіб з інвалідністю або місто перепонів для маломобільних груп населення».

 

Сьогодні у Чернігові проживає більше 23 тисяч людей з інвалідністю і кожен з них потребує не співчуття, а реальної реалізації їхніх прав і свобод. Ці дані оприлюднили представники ГО «МАRT» спільно із фахівцями центру медико-соціальної і фізичної реабілітації інвалідів «Інтеграція» на прес-конференції з дещо іронічною назвою «Недоступна Доступність для осіб з інвалідністю або місто перепонів для маломобільних груп населення».

 

В Україні з 2000-го року розроблено державні будівельні норми, за якими визначено параметри облаштування споруд. Проте дотепер ми не бачимо широкого втілення цих норм в життя. Конституція України визнає всіх рівними у своїх правах. Тобто, наприклад, візочник має право, як і будь-хто відвідувати місця праці, відпочинку тощо. Однак реально це є неможливим. Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» органи державної влади, підприємства, установи, організації зобов’язуються створювати умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до громадських будівель, транспорту, вільного пересування в населених пунктах. Та, попри це, інваліди-візочники продовжують долати бар’єри нерідко ціною власного життя, а всі накази залишаються на папері.

 

Юрист ГО «МАRT» Дмитро Науменко каже, півроку тому Чернігівським міським головою створено робочу групу з перевірки об’єктів фізичного оточення Чернігова на предмет їх доступності для людей з інвалідністю. Але положення з повноваженнями, правами, зобов’язаннями та порядком роботи цього органу до сьогодні не визначені. Відповідно не затверджені ні перелік, ні графік перевірок об’єктів. Тому представники ГО вирішили самостійно зробити моніторинг доступності.

 

А юрист цієї ж організації  Дмитро Шумар додає, при проведенні робіт з реконструкції вулично-дорожньої мережі не вживаються заходи щодо створення умов для зручного та безперешкодного переміщення людей на інвалідних візках.

Дмитро Соболєв повідомив, що люди з інвалідністю будуть і надалі піднімати наболіле питання і реально втілювати програму безбар’єрності в життя.

 

А інваліди чекають на реакцію від органів місцевої влади.

Передачі


ПогодаКурси валют