Get Adobe Flash player

Дорогі школярі… (відео)

 

У буквальному сенсі. У Чернігові бути школярем стає дорожче. Принаймні їздити у громадському транспорті. Міськвиконком прийняв рішення збільшити вартість проїзду для учнів Чернігова 1,75 грн. до 2 гривень. Стане дорожче і харчуватися у шкільній їдальні. Вартість обідів зросте з 12 гривень до 16. Детальніше — далі у сюжеті.

 

Школярам їздити у громадському транспорті Чернігова стане дорожче. Члени міськвиконкому прийняли рішення, згідно з яким вартість проїзду з учнівським квитком у маршрутках Чернігова становитиме 2 гривні.

 

Буде дорожче школярам і поїсти у шкільній їдальні. Чернігівський міськвиконком прийняв рішення підвищити вартість харчування до 16 гривень. За сніданок – 8 гривень місто і 8 гривень батьки, за обід – повністю батьки. Причина підняття ціни, за словами заступниці начальника управління освіти Віри Казимір, — «наздогнати» інфляцію та забезпечити повноцінне харчування чернігівських школярів.

Віра Казимір, заступник начальника управління освіти Чернігівської міськради: «З 2 січня 2018 року за рахунок міського бюджету для учнів 1-4 класів загальної середньої освіти – 8 гривень за сніданки. Для учнів 5-11 класів -16 гривень».

 

Ірина Супрун – мама двох школярів: шестикласниці та першокласника. Якщо підвищення ціни на харчування у школі розуміє, то зі зростанням вартості проїзду зовсім не погоджується.

 

У їдальні чернігівської школі №19 щодня у середньому харчується близько восьми сотень учнів, із них близько півтисячі — початкова школа. Харчуються безкоштовно пільговики. Решті учнів пообідати у шкільній столовій сьогодні можна за 14 гривень. Сніданок – частину покриває міський бюджет, 6 гривень доплачують батьки. Норм харчування у шкільній їдальні дотримуються, та робити це стане складніше, якщо ціни на продукти знову підуть вгору. Цього разу на сніданок у дітей гречка, шмат м’яса, варений буряк, твердий сир, хліб, печиво та чай.

 

Харчуватися з 2018 року дорожче стане і у дитсадках міста. Поки це коштує 17-18 гривень.

Віра Казимір, заступник начальника управління освіти Чернігівської міськради: «В групах раннього віку — 20 гривень, в групах дошкільних — 21 гривня».

 

Ще одне рішення стосовно маленьких мешканців Чернігова. Але платять цього разу не батьки, а місто. По останній прийнятій програмі підтримки народжуваності у Чернігові, за якою при народженні дитини виплачується матеріальна допомога з міського бюджету: перші звернення за отриманням допомоги вже є – на загальну суму 200 тисяч гривень. Сім’ї комісія при міськраді перевірила.

 

Передачі


ПогодаКурси валют