Get Adobe Flash player

65 років виповнилося поліції охорони України (відео)

 

Підрозділ, що починався як позавідомчий, тепер став провідною охоронною структурою. Напередодні ювілею ветерани служби в області зібралися, аби згадати минуле і дати настанови нащадкам – причому в досить оригінальний спосіб. Як саме – наші кореспонденти.

 

Двір поліції охорони в Чернігівській області. Працівники служби – ветерани і нинішні – розбивають сад. І тут же закладають капсулу з настановами нащадкам – тим, хто служитиме через 35 років, коли підрозділ охорони в Україні відзначатиме 100-річний ювілей.

 

Зараз йому виповнилося 65. Починалося все зі створення позавідомчої охорони. Так тривало 40 років, аж поки в 1993-му не була створена Державна служба охорони.

 

Ветерани згадують минуле. Віталій Назаренко давно у відставці. Очолював з 83-го по 89-й відділ при управлінні внутрішніх справ при Чернігівському облвиконкомі.

 

Модернізація почалася пізніше. Так, згадує ветеран служби Юрій Лямзин, в той час, коли він очолював ДСО в області (а було це з 89-го по 97-й рік) саме створювався «Титан».

 

Ветерани кажуть, можливо, їм було легше: службі охорони держава приділяла більше уваги, а ті самі охоронні пульти для підприємств були річчю обов’язковою – як що траплялося, за 3-5 хвилин виїжджав озброєний спецпідрозділ. Але і зараз, за словами нинішнього очільника служби охорони в області Олега Гроня, його підрозділ – структура, яка приносить прибуток державі.

 

В день ювілею ветеранам служби охорони – квіти. Квіти від ветеранів – до пам’ятника загиблим колегам-правоохоронцям.

Передачі


ПогодаКурси валют