Get Adobe Flash player

Громадські ініціативи Чернігівщини за фінансової підтримки ЄС (відео)

 

Два роки на теренах Чернігівської, Сумської та Полтавської областей за фінансової підтримки представництва ЄС в Україні реалізується проект малих грантів «Українська регіональна платформа громадських ініціатив». Вже реалізовано 15 проектів на суму понад 2,5 мільйони гривень. Які ідеї втілили у життя учасники проекту з Чернігівщини, розкажемо далі.

Сергій Забара, представник ГО «МАРТ», координатор проекту  «Українська регіональна платформа громадських ініціатив»: «За два роки за два конкурси малих грантів ми підтримали 15 проектів, які успішно були реалізовані на 100%. Витрачена сума за ці два роки становить 2 мільйони 518 тисяч 319 гривень 48 копійок станом на цей день».

 

Таку фінансову підтримку від Представництва ЄС отримали громадські організації-учасниці проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що два роки реалізовувався на теренах трьох північних областей України.

По останньому конкурсу підтримку здобули ініціативи шість проектів від громадських активістів Чернігівщини.

В Україні триває війна на Сході. Тут у тилу організувались громадські активісти. Ще один з підтриманих коштами ЄС проектів — «Точка опори-2». Колишні учасники АТО надавали допомогу таким же, як вони, комбатантам, що нещодавно повернулися з фронту.

 

Один із проектів —  екологічного напрямку. Учасники об’єднання «Еко місто Чернігів» кілька років тому починали як ініціативна група. Сьогодні це офіційно зареєстрована громадська організація, що займається безпечною утилізацією небезпечних побутових відходів – відпрацьованих батарейок. На сьогодні активісти зібрали понад 250 тисяч відпрацьованих батарейок. Наступним кроком стала розробка еко-карти з інформацією для людей, куди яке сміття чи непотрібні речі можна здати.

 

Ще один незвичний проект по реабілітації, але вже дітей з особливими потребами, громадської організації «Центр взаємодії» по створенню анімастудії. Його результат – кілька «пластилінових» мультфільмів.

 

Аби громадська організація мала успіх, недостатньо просто зібрати групу людей-однодумців. Потрібні і специфічні знання, які допомагають налагодити зв’язки з громадськістю: різноманітне планування — стратегічне, фінансове… Не хапатися за багато проблем одразу, а зважити свої сильні і слабкі сторони та обрати кілька ключових напрямків діяльності радять громадські активісти початківцям.

Передачі


ПогодаКурси валют