Get Adobe Flash player

Свині, здавайтеся! (відео)

 

Цьогоріч в області зафіксовані чотири випадки захворювань на африканську чуму свиней — два у приватному секторі і два на сільгосппідприємствах. Усього за час «лютування» АЧС на Чернігівщині, з 14-го року, було виявлено 29 випадків захворювання. Найбільше — у 14-му та 15-му. Це був приватний сектор та дика фауна. Уперше тепер хвороба зачепила фермерські господарства. До подолання хвороби на Чернігівщині цього тижня приєдналася організація ФАО, яка проводила «профілактику» на Чернігівщині.

Цьогоріч в області зафіксовані чотири випадки захворювань на африканську чуму свиней — два у приватному секторі і два на сільгосппідприємствах. Вперше захворювання було виявлено саме на підприємствах. Одне з постраждалих — підприємство «Колос» Куликівського району, де на початку жовтня був підтверджений діагноз «африканська чума свиней».

Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Павлішен, відповідні санітарні заходи на підприємстві проведені. Спочатку знищені 230 свиноматок, що знаходились у приміщенні, де був виявлений вірус АЧС. Потім було вирішено знищити усе поголів’я.

Юрій Павлішен , директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Знищення всього свинопоголів’я в даному свинокомплексі. На той момент часу по обліку проходило близько чотирьох тисяч голів свиней. Це вже не враховуючи ті 230 голів маточного поголів’я.

Були заготовлені відповідні шини, дрова, паливно-мастильні матеріали, персонал проінструктовано. І це поголів’я станом на сьогоднішній день абсолютно повністю знищено».

 

Боротьбу із африканською чумою посилено. Обізнаний – значить озброєний. Цього тижня в області спільно з представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) проведена роз’яснювальна робота серед представників фермерських, мисливських господарств та сільських/селищних рад області щодо запобігання виникненню африканської чуми.

Окрім інформаційної кампанії, ФАО планує здійснити забір зразків свинини на ринках України. 450 тисяч євро організація виділила на закупку ПРЛ-приладів для виявлення вірусів африканської чуми свиней.

Олександр Рєвнівцев, національний консультант по роботі з громадами в Україні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO): «Ми хочемо зробити моніторинг по всій території України. Відібрати 3000 зразків на ринках, де є лабораторії ветсанекспертизи, щоб дослідити поширення її».

 

Африканська чума свиней – хвороба, що вражає виключно свиней – диких та свійських, усіх видів, порід та статево-вікових груп.
Олександр Рєвнівцев, національний консультант по роботі з громадами в Україні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO): «Це дуже вузькоспеціалізований вірус. Засобів профілактики, вакцини для лікування хвороби за 100 років її відомості немає. Організм свині не продукує специфічних антитіл, здатних нейтралізувати цей вірус. Тому скоріш за все вакцини може і не бути».
Хвороба не становить небезпеки для людини. Якраз людина, що не дотримується заходів біобезпеки, становить загрозу для свиней.  Єдиний ефективний метод хворобу «вилікувати» — спалити тварину, аби вірус не розповсюджувався на інших. Тож власників свиней закликають «здаватися».

З 2014-го року з бюджетів області різних рівнів власникам хворих свиней у зв’язку із карантинними заходами були виплачені компенсації. Перемножується вага свині, середня ціна по статистиці і кількість втраченого поголів’я. Як повідомила в.о. першого заступника голови облдержадміністрації, Юлія Свириденко, з 2014-го року виплачено понад мільйон двісті тисяч гривень компенсації.

Юлія Свириденко, в.о. першого заступника голови облдержадміністрації: «Це були виключно домашні господарства. Щодо фермерських господарств, відшкодування може бути на умовах повернення коштів. Тобто свого роду кредит».

Юрій Павлішен , директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «В майбутньому планується так, що господарства великі, які матимуть відповідний рівень біобезпеки, матимуть право на можливе відшкодування певних витрат».

 

Усього в Україні зафіксовано 275 випадків захворювання свиней африканською чумою У цьому році виявлено 127 випадків, знищено 26,5 тисяч голів свиней.

Передачі


ПогодаКурси валют