Get Adobe Flash player

«Повноцінне життя» для людей з інвалідністю (відео)

 

У Чернігові рік тривав проект благодійної організації «Аратта» по наданню соціальних послуг для людей з особливими потребами. Покращували фізичне та психічне здоров’я, займалися працетарапією, арттерапією, театротарапією, відпочивали на природі. Про життя після проекту — далі у сюжеті.

 

Жити «Повноцінним життям» вчилися діти та молодь Чернігова з особливими потребами. Рік тривав однойменний проект благодійної організації «Аратта». Благодійники відкрили групу денного перебування людей з особливими потребами, де проходили заняття з трудотерапії, групові психологічні тренінги, творчі майстерні, індивідуальні консультації з психологом.
Після проекту стали більш самостійними та відкритими для навколишнього світу. Сашко розповідає, тепер сам їздить у громадському транспорті.

Алла розповідає, її син Петро став більше спілкуватися з людьми, допомагає вдома.

Проект включав комплекс фізичної реабілітації з лікарем-неврологом. Це була не лише звична фіззарядка, а і заняття для покращення зору, дихальна гімнастика, вправи для гнучкості хребта.

 

За рік майже півтори сотні творчих майстер класів. Євгенія на проекті навчилася грати на гітарі та почала писати пісні.

 

Завершився проект, але триває життя. Благодійники кажуть, продовження буде, але у новому форматі. Досвід надання соціальних послуг вже є.