Get Adobe Flash player

Масштабні навчання рятувальників в Ічнянському районі (відео)

Офіційно – це тренування органів управління та сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайної ситуації на території військової частини. Йдеться про один з найбільших складів ракетно-артилерійських боєприпасів в Україні. Він знаходиться саме в Ічні.

 

Лунає сирена, потім шкільний дзвінок – і учні та учителі школи селища Дружба Ічнянського району евакуюються. Так само сідають до автівок та автобусів інші мешканці населеного пункту – цивільні та військові. І саме на території військової частини за легендою, яку під час навчань відпрацьовували рятувальники, і сталася надзвичайна ситуація – вибух арсеналу зберігання боєприпасів. При цьому в зону можливого ураження потрапили тридцять населених пунктів району та Ічня. Мета тренувань – виявити, як працює система оповіщення населення, як проводяться заходи з евакуації, розміщення населення та забезпечення порядку у разі виникнення надзвичайної ситуації. За словами керівництва служби з надзвичайних ситуацій, система перевірялася два тижні тому, і тоді підготовка до можливого лиха залишала бажати кращого. За цей час у районі проведено значну роботу, та недоліки все одно є. Наприклад, у тій же Дружбі діти у школі сирени майже не чули.

 

Останні події, зокрема випадок на складах у Калинівці, показують, що до надзвичайних ситуацій повинні бути готові всі. Евакуйованих везуть на збірні пункти, на Ічнянщині їх одинадцять. Один з них знаходиться в місцевій гімназії, де, як переконалися учасники тренувань, все готове для прийому людей, є й заздалегідь підготовлена кімната матері й дитини. Також узгоджені маршрути до пунктів прийому, зокрема Парафіївського. Як надавати першу допомогу, в тому числі й психологічну,  продемонстрували медики та волонтери. Показали як діяти у складних випадках – сильні опіки, контузія.

 

Після реєстрації у пункті прийому людей потрібно розмістити. Частину евакуйованих може прийняти Парафіївська школа. Тут також все готово, до роботи з потерпілими готовий психолог. Підбиваються підсумки тренувань.

 

Готовність діяти у надзвичайній ситуації – справа не лише центральних органів влади. Кожен керівник району та сільський голова має донести до всіх без винятку мешканців, що це і їхня відповідальність, і загальна безпека залежить від кожної людини.

Передачі


ПогодаКурси валют