Get Adobe Flash player

Сесія міськради: житло для молоді, безкоштовний проїзд для пільговиків (відео)

 

Пільгові категорії громадян в наступному році безкоштовно їздитимуть в громадському транспорті – відповідну програму підтримали чернігівські депутати. Але до списку пільговиків не включили лікарів та патронажних сестер, які виїжджають на десятки викликів щодня, а відтак витрачають на проїзд велику частину і без того невеликої зарплати. З сьогоднішньої сесії – наші журналісти.

 

Безкоштовний проїзд для пільгових категорій громадян буде «в силі» і наступного року – більшість депутатів на сесії Чернігівської міськради проголосувало «за» відповідну програму компенсації. Ціна питання – 80 мільйонів гривень бюджетних коштів. Утім, до програми не включені дільничні лікарі й патронажні сестри, які щодня виїжджають на виклики в різні мікрорайони Чернігова, витрачаючи при цьому власні гроші.

Ганна Якубова, головний лікар дитячої поліклініки №2, депутат Чернігівської міськради: «До мене звернулися медичні сестри. Якщо, кажуть, вами як депутатом це питання піднято, ми підем до голови (міської ради) і будем вирішувати його по-іншому. Заробітна плата лікаря, особливо починаючого – 3200, в медичної сестри – така сама. З усіма вирахуваннями вони отримують на руки 2600-2800. Із цих грошей вони не в змозі платити ще й за проїзд. Це питання стояло завжди.»

 

Депутати ніби «за» включення до списку пільговиків медиків, але поки що тільки усно – за програму компенсації проголосували без поправок. Утім, міський голова доручив виконкому взяти питання під контроль.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Є пропозиція: проголосуємо за програму в чинній редакції, і до наступної сесії виконком вирішить це питання»

 

Кілька варіантів вирішення проблеми озвучили вже під час сесії: і шляхом спеціальної надбавки до зарплати, шляхом купівлі проїзного квитка… Під час наступної, двадцять п’ятої сесії Чернігівської міської ради питання обіцяють закрити. А вже на цій, двадцять четвертій сесії, депутати підтримали більшістю голосів програму молодіжного житлового кредитування. Вона розрахована на п’ять років і стартує уже з 2018-го.

 

Без дискусії не обійшлося – депутати намагались внести правку до програми, згідно із якою сім’ї з двома і більше дітьми мали б пріоритет в процедурі отримання житла. Утім, пропозиція не отримала підтримки, адже для таких родин і без того покращено умови кредитування.

Передачі


ПогодаКурси валют