Get Adobe Flash player

Завершився перерахунок житлових субсидій (відео)

Станом на сьогодні повністю перераховано житлові субсидії на опалювальний період. В автоматичному режимі допомога призначена 202,5 тисячам домогосподарств Чернігівщини, скасована — 26-и тисячам. Чому відмовляли сім’ям і що, за новими законами, може стати перепоною для отримання субсидій – дізнавалися наші кореспонденти.

 

Більше половини домогосподарств області отримують субсидії. Автоматично і в повному обсязі їх вже перерахували і 202,5 тисячам сімей  призначена державна допомога. 26 тисячам у компенсації відмовлено за різними причинами.

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «Всім громадянам було особисто повідомлено про те, що вони зобов’язані надати картку і ідентифікаційний номер, бо ми, згідно постанови, повинні враховувати дохід родини, починаючи з 14 років».

 

З 11 тисяч дітей області, яким в цьому році виповнилося 14, лише половина виконали свій обов’язок і отримали документ. А його, за законом, вимагають при наданні субсидій. Кількість бажаючих оформити карту різко збільшилась і додалась до черги за закордонними паспортами.

Ксенія Лук’янець, начальник управління Державної міграційної служби України в області : «Напруга дуже велика, і крім певних суперечок і негативу до наших працівників, є з’ясування відносин і в черзі. Цьому є підтвердження – і виклики наші до правоохоронних органів з питань порушення громадського порядку. По області протягом тижня ми маємо не менш 3-4 таких звернень».

 

Деснянський райвідділ в Чернігові управління міграційної служби «штурмують» вже третій тиждень поспіль.

Олександр Межений, начальник Деснянського райвідділу в м.Чернігові управління міграційної служби в області: «Певна категорія громадян самоорганізувалась і стала вести свої списки у черзі. Тобто, щоб не стояти, як вони стояли тут вночі. Інші самостійно вирішують приходити в 9 і одна черга на іншу – виникають у  них конфлікти».

 

 

Тим, хто прийшов без «групи підтримки» дорослих, доводиться найважче.

Інтерв’ю. Богдан Анісець: «Еще вчера пришли и мы были  107-108-й,  но поскольку плохо нас приянли бабульки в очереди, они сказали уходите вы сюда не попадете, мы ушли, но нас догнали и сказали в 3 на перекличку прийти. Мы пришли в 8 утра и сейчас мы пятдесят-какие-то там».

 

Богдан з другом Кирилом знаходяться тут через спільну мотивацію: «батьки сказали». Навіщо насправді потрібні картки – відповісти вагаються.

Кирило Шишняк: «Ну вот по рассказам знаю только, что ради субсидии».

 

Комусь, щоправда, щастить більше.

Вікторія: «Мені на роботі сказали, що потрібно теж, а я хотіла почекати. Ми вирішили поїхати, бо люди розказують, що велика черга і треба займати з 4 ранку. Ми приїхали до 7.30, було дві черги, справилися за півтори години».

 

Стосовно монетизації залишків невикористаних коштів субсидій на опалення: 88 тисяч сімей подали до управлінь відповідні заяви, до 1 листопада чекають ще на 2 тисячі заявників.

Олег Русін, директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «Ця монетизація має бути проведена у листопаді місця. Люди зможуть отримати кошти і використати на власний розсуд. Тобто економити гроші по субсидіям сенс є, бо кошти повертаються».

 

Наостанок фахівці порадили споживачам ретельніше стежити за змінами в правилах надання субсидій і вчасно виконувати вимоги законодавства.

Передачі


ПогодаКурси валют