Get Adobe Flash player

«Війна, якої немає» очима юних патріотів (відео)

 

На Чернігівщині завершується патріотично-виховна акція під назвою «Війна, якої немає». Розпочату в обласному центрі, ідею флеш-мобу підхопили районні школи і протягом місяця учні на Красній площі Чернігова висловлювали свою підтримку всім, хто захищає волю, незалежність та територіальну цілісність України. Як бачать «Війну, якої немає» юні патріоти, знають наші кореспонденти.

 

Осінні канікули для школярів області відзначились яскравими флеш-мобами в центрі Чернігова. Дійство гармонії і краси, спрямоване проти війни і розрухи.

Вікторія Ждан, учениця  Чернігівської ЗОШ №13: «Щоб ні в якому разі не було цих дій, цієї війни, щоб наша країна не воювала ні з ким, хлопці не вмирали, підтримували свою країну, розмовляли українською, патріотичними були».

Іван Калиновський, учень Чернігівської ЗОШ №13: « Мир в Україні повинно зберігати будь-якою ціною і що цей мир, який оберігають захисники Вітчизни, дуже тяжко їм дається».

Ігор Нечипоренко, учень Козелецької ЗОШ №3: «Я хочу жити в вільній незалежній Україні, навчатися, працювати, і щоб був мир в Україні, щоб не вмирали люди».

 

Патріотично-виховна акція «Війна, якої немає!» реалізується спільними зусиллями Єдиного волонтерського центру, «Єдиною родиною Чернігівщини» за підтримки обласної влади. Розрахована спочатку на три дні, вона поширилась далі і в програмі взяли участь школи районних центрів області. Протягом жовтня на Красній площі Чернігова школярі проводили флеш-моби на підтримку захисників Вітчизни.

Анна Манойло, педагог-організатор Чернігівської ЗОШ №13: «Це нове, це не якісь там лінійки, паради, а те, де діти себе проявляють. Проявляють ініціативу у виготовленні того самого голуба, до речі, виготовив 11 клас, хлопці самі робили».

 

Директор Чернігівської школи №13 Алла Ващенко вважає саме флеш-моб найбільш ефективною формою проведення патріотичних акцій і впевнена у тому, що саме це покоління дітей зробить в майбутньому все заради миру і спокою.

Алла Ващенко, директор Чернігівської ЗОШ № 13: «Діти самі беруть у цьому участь, діти проявляють себе, краще відчувають цю проблему і реалізують свій потенціал. Вони дуже щирі, вони дуже відверті і це дуже цікава форма».

Анастасія Закревська, учениця Козелецької ЗОШ №3: «Ми завжди малюємо малюнки, пишемо листи, вірші, звернення до бійців, всіляко їм допомагаємо, збираємо кошти».

Тамара Семенець, вчитель Козелецької ЗОШ №3: «Не треба сторонитися тієї війни, яка сьогодні є. На щастя, на жаль – вона зараз на Сході, але в будь-який момент може поширитися і на нас. Тому це не лише справа держави і Збройних Сил, це справа кожної людини і дитини, щоб ця біда не прийшла в кожну сім’ю».

 

В рамках програми діти також переглядали патріотично-виховні фільми та побували на екскурсіях і виставці «Блокпост».