Get Adobe Flash player

У Чернігові зробили татуювання коту (відео)

 

Кіт Яша – зірка інтернету. Та якою ціною йому ця слава дісталася? Хазяйка  кота вирішила його «прикрасити» — набивши на грудях тату. Зробила це вона в одному з тату-салонів Чернігова. Фото процедури потрапили в інтернет і збурили чималу хвилю.

 

Фото сфінкса із татуюванням на грудях – чи не найбільш обговорюване у соцмережах Чернігова.

Тату тварині зробили у відомому чернігівському салоні. Цей факт по телефону представники закладу підтвердили, та від коментарів на камеру відмовились.

 

Власницю кота звати Олена Іваницька. Жінка не з Чернігова, як пише на своїй сторінці у соцмережі. Резонанс навколо своєї домашньої тварини Олена прокоментувала так: «Кіт живе у любові та ласці… Він нереально розумний та живе щасливим життям. Тату зроблене на верхній шар шкіри 1-2 міліметри, ніякого болю кіт не відчував, одразу після процедури вів звичний спосіб життя».  У такій «процедурі» для тварини власниця поганого не вбачає, жінка стверджує, що тату коту робили під наглядом ветеринара.

Чернігівський зооволонтер Інна Лучкіна, що займається допомогою безпритульним тваринам, каже, лікарку, що робила анестезію цьому сфінксу, знає. Та прислала їй фото, коли коту робила укол.

Інна Лучкіна, керівник ГО «Щаслива доля»: «Мы сотрудничаем с многими врачами города – помогают бездомным животным. Этот врач тоже помогал. Я не понимаю, с каких побуждений врач согласился на данные манипуляции. При этом врач ответил, что до три ветврача уже отказались».

 

Зооволонтерка каже, хоч і під статтю закону даний інцидент не підпадає, вважає це жорстоким поводженням із тваринами.

Інна Лучкіна, керівник ГО «Щаслива доля»: «Мое личное мнение, что это жестокое обращение с животными. К сожалению, оно не попадает под статтю 299 «Про жорстоке поводження з тваринами». Если это было сделано в присутствии врача, то врач должен был разъяснить хозяйке, какие могут быть последствия наркоза. Вот мы стерилизуем животных и мы каждый раз понимаем, что это риск. Сфинкс – порода специфическая. В даном случае хозяин подвергал своего питомца очень большому риску. Я сомневаюсь, что хазяин любит свое животное, он скорее всего гонится за модой. Это маразм просто».

 

Чернігівська поліція щодо того, чи  підпадає цей вчинок під дію Кримінального кодексу, від коментарів утримується. І вийти на зв’язок із ветеринаром Анною, яка, за словами зооволонтерки, робила коту анестезію і прислала фото, нам не вдалося.

 

Саме татуювання тварин законом в Україні не заборонене. І котам, і собакам, розповідає чернігівський ветеринар Дмитро Милий, його роблять вже давно, щоправда, у ветеринарній практиці це має назву «клеймування».

Дмитро Милий, ветеринар: «Принцип татуировки. На иглы наносили пасту, выставляли номер и клеймили животное. Обычно это делали с породистыми животными».

 

Небезпеку для тварини становить загальна анестезія, яка для неї завжди є небажаною. Це навантаження на серце, нирки, печінку. Ветеринар має попередити власника тварини про небезпеку.

Дмитро Милий, ветеринар: «Обычно действуют по показаниям. Доктор должен принимать решения не во благо хозяина, а во благо животного, котрому наркоз всегда нежелателен. Может быть не совсем приятно для животного, вплоть до смертельного исхода. Потому для того, чтобы проводить общую анестезию, всегда требуется здравый разум и определенные обследования, для того чтобы провести подобное манипуляции. А все остальное владельцы для себя решают – что они будут делать, что не будут. Мы, к сожалению, не можем им запретить. Можем отказать в проведении той или иной манипуляции, если мы в этом не видим смысла. Я бы сделал, наверное, так же – тесть я бы отказал».

 

Після проведеної процедури кіт Яша живим залишився. Днями у нього навіть з’явилась власна сторінка у соцмережі.

Передачі


ПогодаКурси валют