Get Adobe Flash player

ОТГ допоможуть правозахисники (відео)

 

Допомогти об’єднаним територіальним громадам стати більш спроможними можуть правозахисні громадські організації. Разом із фахівцями системи безоплатної вторинної правової допомоги вони виявляють проблемні питання ОТГ та знаходять шляхи їх розв’язання. До співпраці залучають органи влади та спеціалістів різних рівнів.

Уже вісімнадцять років на Чернігівщині працює громадський комітет захисту прав людини. Звернутися сюди може будь-хто, його фахівці також залучають до співпраці представників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатів. Правозахисна організація надає допомогу не лише окремим громадянам, а й об’єднаним територіальним громадам – уже створеним і тим, які ще в процесі. Найбільше проблемних питань ОТГ стосуються землі. Також часто виникають колізії у деяких законодавчих актах, в тому числі і щодо виборчого законодавства.

Наталія Кулікова, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: «Були звернення від двох ОТГ, які об’єднавшись, взяли з декількох районів населені пункти, і були питання, яка саме райдержадміністрація буде задіяна у виборчому процесі і утворюватиме територіальну виборчу комісію».

Для  вирішення деяких проблем допомога потрібна не лише правова, тому разом з громадським комітетом об’єднані громади консультують фахівці необхідних у конкретному питанні відомств, наприклад, Держгеокадастру.

Співпраця з громадськими організаціями є дуже плідною, розповідає директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Протченко. Ця установа надає допомогу у кримінальних провадженнях, також у Чернігові, Ніжині та Мені діють місцеві центри, які допомагають громадянам у цивільних та адміністративних справах. Є також дев’ятнадцять бюро правової допомоги.

Ірина Протченко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:«Бюро правової допомоги були утворені на базі ліквідованих управлінь юстиції. Основна мета – право просвітництво, надання первинної, вторинної правової допомоги і доступ до онлайн-сервісів Міністерства юстиції України».

Те, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює успішно, Ірина Протченко підтверджує прикладами по кримінальних справах. З початку року зусиллями фахівців організації у 20-ти випадках обвинуваченим було обране більш м’який запобіжний захід, майже 250 людей отримали мінімальне або більш м’яке покарання.

Ірина Протченко: «Один випадок закриття кримінального провадження, 9  випадків зменшення обсягу обвинувачення, 82 – звільнення від відбування покарання з випробуванням, 4 виправдувальні вироки».

Як громадам і цілому, так і окремим жителям правники намагаються допомогти не лише консультативно. Вони проводять семінари, тренінги, збирають круглі столи, де виявляють певні проблеми і знаходять шляхи їх розв’язання.

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют