Get Adobe Flash player

У Чернігові – «Люті укри» (відео)

 

У Чернігові побували «Люті укри». Це мистецька група – письменники, науковці, музиканти, журналісти, які об’єдналися з метою захисту й розвитку української мови й культури. Зокрема для цього вони постійно спілкуються з жителями Донбасу, звідки вкотре щойно повернулися. У Чернігові презентували свої книги, говорили про подолання сепаратизму, мовну політику й волонтерство.

У Чернігові – «Люті укри».  Зі слухачами безкоштовних курсів української мови зустрілися поки що троє представників цієї мистецької групи. Спершу лайливе прізвисько «укри» підхопили й тепер напівіронічно застосовують щодо себе активісти, які об’єдналися  для захисту української мови й культури, розповідає засновник  групи режисер Сергій Архипчук.

«Люті укри» щойно повернулися з тривалої поїздки по Донбасу, де вони зустрічалися з місцевими жителями, виконували свої твори й відверто розмовляли про все. Кажуть, що навіть тих, хто донедавна був противником усього українського, вдається переконати – правдою і щирістю.

Для учасників групи це волонтерство. У кожного є своя основна робота. Наприклад, Олена Гетьманець, яка теж як представник групи відвідала Чернігів – одночасно підприємець і поет. Киянка, а добру половину свого часу тепер проводить на Донбасі, організовуючи благодійну допомогу.

Ще один гість – Вік Коврей, уродженець Закарпаття, угорець за походженням, який викладав українську мову й літературу для своїх земляків.

Зараз Вік Коврей працює в департаменті мовної політики Міністерства освіти. Каже, що йому соромно, що держава недопрацювала в захисті української культури, а через це й виникли загроза сепаратизму, політичні спекуляції  на темі мови – як на Донбасі, так і в Закарпатті. На його думку, вже вкотре найефективніше те, що має робити держава, роблять волонтери.

Загалом до групи «Люті укри» входять кілька десятків митців і науковців, серед них, наприклад, історик, керівник луганської «Просвіти» Володимир Семистяга, відомий перекладач і поет Олена О’Лір. Вони й їх колеги мають у планах також відвідати Чернігів ближчим часом.

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют