Get Adobe Flash player

25-й Міжнародний театральний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі» (відео)

Чернігівці знову отримали можливість побачити вистави, що ставлять зараз в різних містах України, і більше того — в Білорусі та Польщі. Стартував 25-й Міжнародний театральний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі». Почали з аншлагу, на сцені облмуздрамтеатру – актори театру імені Франка і їх бачення відомого роману Ремарка «Три товариші».

Черга до театру.  В залі аншлаг. Так розпочинається 25-й Міжнародний театральний фестиваль «Словֹ’янські театральні зустрічі». Відкривають фестиваль «франківці». До Чернігова вони привезли одну з своїх останніх вистав — «Три товариші» за Ремарком у постановці Юрія Одинокого. У чернігівців постановка викликала неабияку цікавість.

Хто ж не любить Ремарка?! В його творах багато відповідей на різні запитання, переконаний актор театру імені Франка, діючий міністр культури Євген Нищук. Твори відомого німецького письменника вже давно розібрані на цитати, які з часом не втрачають актуальності, і навіть навпаки — посилюють її.  Чого лише варта його: «Без кохання людина не більше ніж покійник у відпустці».

Євген Нищук, актор, міністр культури України: «Ті відчуття Ремарка і наших героїв, які були в 20-ті роки минулого століття, вони дуже переплетені з сьогоденням, коли молоді хлопці повернулися з війни й не знають, куди себе подіти, як облаштувати життя, як знайти роботу, як зберегти дружбу і як дійти до любові».

Його герой – Роберт Локамп  – один з трьох товаришів. Євген Нищук не грає, він проживає разом зі своїм персонажем ті чотири години, що триває вистава у двох діях.

Євген Нищук: «Вона справді є дуже близькою, вона є особистісною. Тому що якісь речі, переплетіння є того, що зі мною в житті відбулось. Втрата дружини, втрата близької людини, бажання зберегти дружбу. Це такі важливі речі і вони справді проносяться такою ниткою через всю виставу, це справді є дуже близька тема, скажімо так».

Це 25-ті «зустрічі» за ліком. Два роки, з початком військових дій в Україні, була перерва у фестивалі. Він поновився, але вже без росіян. До Чернігова і далі приїздять білоруси, а третіми тепер стали поляки.

Сергій Мойсієнко, директор облмуздрамтеатру ім.Шевченка: «Ми запросили їх, це наші друзі із театру «Друга стрефа», місто Варшава. Вони брали раніше участь в фестивалі. В цьому році ми були в Варшаві у них, грали теж виставу, вони нас приймали».

Інтерес у чернігівців до фестивалю значний. У перший фестивальний день квитки на чотири вистави були продані повністю. Вісім днів – десять вистав, кожна з яких є фактично прем’єрою.

Сергій Мойсієнко: « Це велика частина життя багатьох людей цього театру. Коли я доповідав на раді культурно-мистецьких проектів в Міністерстві культури, то була комісія здивована тим, що фестиваль театральний в Україні прожив 25 років. Це мабуть єдиний театральний фестиваль в державі. Бо наступного року святкуватиме 20-річчя херсонський фестиваль «Мельпомена Таврії». То це є шана і здобуток великої кількості людей».

Вже традиційно восени на Чернігівщині стартує марафон театральних фестивалів, початок яким дають «Слов’янські театральні зустрічі».

Олександр Левочко, директор департаменту культури і туризму, національностей і релігій облдержадміністрації: «Зараз «Слов’янські театральні зустрічі». Після одразу Ніжинський академічний театр буде презентувати конкурс імені Марії Заньковецької, а також у грудні місяці завершить даний театральний марафон наш Молодіжний театр «Грудневими театральними вечорами».

Театральні фестивалі вже стали своєрідною візитівкою Чернігівщини. До нас їдуть не лише столичні актори, а й з сусідніх країн.

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют