Get Adobe Flash player

Майстер із Рябців прикрашає село дерев’яними скульптурами (відео)

Петро Пікуль – відомий чернігівський скульптор, нині проживає у селі і продовжує творити красу із дерева і каменю. Своїми роботами дарує людям радість і закликає шанувати історію.

 

«Працюю для села, для людей і для душі», — так каже про свою творчість відомий скульптор Петро Пікуль. Проживає в Рябцях Чернігівського району. Народився у Вершиновій Муравійці на Куликівщині, після закінчення школи вивчився на електрика, та прагнення творити не давало спокою. Петро Пікуль, скульптор: «Працюючи електриком, заготовляв березові чурки, висушував їх під піччю і різав дерев’яні статуетки. То Шевченка бюстик, то Лесі Українки. Вони були на районних, обласних виставках, я любив цю справу і хотів далі вчитися».

 

І далі вчився – у Львівському училищі прикладного мистецтва. Потім повернувся на Чернігівщину. Роботи Петра Пікуля були встановлені на багатьох вулицях Чернігова та інших, не лише українських міст. Нині ж скульптор прикрашає село. «Він пні сухих дерев на козаків перетворює», — після відвідання Рябців написав про Петра Пікуля народний артист України Василь Нечепа. Саме видатний кобзар-лірник і став прообразом ось цієї скульптури, виготовленої із старого в’яза. Майстер довго придивлявся до дерева, незвичайна форма якого наштовхувала на думку, що можна створити з нього фігуру музиканта з інструментом. Думки перейшли на матеріал, і минулого року жителі села отримали такий подарунок до Дня незалежності.

 

А цього козака разом з дружиною Оксаною у 2010 возили на фестиваль дерев’яних скульптур «Болд», який проходив у Чернігові. Після його завершення роботи учасників мали прикрасити паркові зони обласного центру. Оксана Сапроненкова, майстриня з різьби по дереву: «Так получилось, что не нашлось в городе места для этих работ. Прошло время, и мы решили, что можно установить у нас в центре села, я думаю, что оно вписалось».

 

Петро Пікуль створює такі скульптури, аби односельці не забували, що вони – українці, шанували історію. Планів у митця ще багато. Петро Пікуль: «Творчість – це моє життя, це моє все. Я без різця, без молотка не проживу й дня».

 

У своїй майстерні Петро Пікуль не просто працює – він вдихає життя в дерево і камінь. А встановленими на вулицях скульптурами додає радості односельцям – з власної ініціативи і власним коштом.

Передачі


ПогодаКурси валют