Get Adobe Flash player

Як життя перемагає смерть (відео)

По це можна дізнатися, відвідавши щойно відкриту в Чернігові виставку «Військово-польовий арт». Про це розповідають твори більш ніж ста двадцяти народних майстрів, визнаних в Україні й світі.

 

Павло Ротар, організатор виставки «Військово-польовий арт», учасник бойових дій: «Оце гільза, розписана «петриківкою». Хлопці мені її з Карачуна привезли – це відома гора, де були бої. Я спочатку не звернув уваги: ну, гільза й гільза. А потім заглянув усередину, а там – осині соти.  Усе живе шукає щось комфортне – от і вони знайшли: там сухо, тепло серед снарядів навалених. Тобто життя – воно скрізь. Оце і є лейтмотив моєї виставки».

 

Це виставка «Військово-польовий арт», яка щойно відкрилася в Чернігові, в Молодіжному центрі. Тут маскувальний халат, оздоблений мереживом; гітара, зроблена з гранатомета; ікони й портрети на снарядних ящиках; дитячі ляльки з камуфляжної тканини, каски у вишитих чохлах… Твори більш ніж ста двадцяти народних майстрів з усієї України. Показати засобами мистецтва, як  життя перемагає смерть – так визначають свою мету автори цих творів.

 

Різьблення по дереву, декоративний розпис, вишивання й мереживо, народні картини – як традиційні, так і в нових авторських техніках, але все з використанням військових артефактів – залишків зброї, спорядження, форменого одягу. Мандрівна експозиція побувала вже в 23-х містах України. І в кожному місті відбувається бенефіс місцевих майстрів, яких згуртував автор ідеї Павло Ротар, професійний організатор мистецьких заходів, а вже понад три роки – воїн (зараз – сержант полку особливого  призначення національної поліції «Київ»).

 

Цими творами захоплюються всі, хто їх бачить – в Україні й світі. Свіжі приклади: такі розписи замовляють французькі дипломати, а візерунки просять дозволу використати в своїх виробах туркменські ювеліри, розповідає організатор. Виставка постійно розростається, але не зупиняється на місці, постійно мандруючи.

 

До участі в виставці  організатори запрошують дорослих майстрів. А виняток із цього правила зробили один-єдиний – для Чернігівщини: залучили митців-дітей з Березнянського навчально-реабілітаційного центру. На відкритті виставки вихованці центру, серед яких багато дітей з особливими потребами, провели майстер-класи для всіх бажаючих з різних видів декоративних мистецтв (у закладі працює 23 художніх гуртки).

 

Виставка «Військово-польовий арт» експонуватиметься в Чернігові протягом місяця, а далі ще до кінця року вирушить до Сумської й Полтавської областей, на початку наступного – до Харкова й Дніпра.

Передачі


ПогодаКурси валют