Get Adobe Flash player

Медична реформа для Чернігівщини (відео)

Сьогодні Верховна Рада прийняла медичну реформу. Базовий закон передбачає гарантований пакет послуг і лікарські засоби за рахунок державного бюджету для українців. Зокрема, безкоштовною буде екстрена, первинна та паліативна медична допомога. Головна ж зміна – в принципі фінансування: замість витрат на «ліжко-місце» відтепер діятиме принцип «гроші ходять за пацієнтом». Кого, в свою чергу, вибиратимуть люди і в яких закладах області лікуватимуться – з’ясовували наші кореспонденти.

 

Найбільший і найпотужніший медичний заклад Чернігівщини – обласна лікарня. На її реформування, як і всіх закладів третинної ланки, передбачено два наступні роки. За цей час планують реорганізуватися  та створити нові структурні підрозділи – зокрема, інтервенційної радіології, а також привести у відповідність ліжковий фонд. За словами головного лікаря Андрія Жиденка,  «відділення на 40-45 ліжок сьогодні не мають сенсу». Андрій Жиденко, головний лікар обласної лікарні: «Максимально в таких закладах як обласна лікарнях у відділеннях повинно бути 25-30 ліжок і працювати вони повинні інтенсивно. Ми не повинні шукати пацієнтів на ці ліжка. Відділення повинні працювати на повну потужність, хірургічна активність повинна сягати 98%, не менше, це європейські показники».

 

Створити конкурентоспроможний заклад, де б пацієнти могли пройти повне обстеження і отримати високоякісну допомогу — це означає ефективно працювати за щойно прийнятим Законом про медичну реформу, де головний принцип фінансування: «гроші ходять за пацієнтом», кажуть лікарі. Андрій Жиденко: «Кошти підуть за пацієнтом і пацієнт вирішуватиме, де йому лікуватися. Тобто вноситься елемент здорової конкуренції. Якщо заклад працює над покращенням надання медичної допомоги – це і обладнання, це і рівень кваліфікації співробітників – значить, цей заклад буде працювати і надавати медичну допомогу».

 

Суть реформи в тому, що кошти напряму йдуть до лікарні, куди приходить людина. А отже є можливість самостійно вибирати куди і до кого звертатися  за допомогою. Іван Тельнов, лікар-пульмонолог обласної лікарні: «Це крок назустріч пацієнтам, які до цього часу змушені були лікуватись за власні кошти, тепер це за них буде робити держава. В цьому законі багато прописано моментів, які стосуються пацієнтів. Як воно буде стосуватися лікарів в плані заробітної плати? Мабуть так, це теж крок вперед».

 

Першою реформуватиметься первинна ланка. Зміни торкнуться її вже з 1 січня наступного року.  Далі заплановано створення госпітальних округів – орієнтовно в області їх буде п’ять. Микола Дейкун, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я облради: «Це революційне для нас. Хоча в світі, для Європи, для цивілізованого світу нічого нового тут немає, але для України, пострадянської країни це важливий крок вперед. Реформи всі завжди потребують вкладення грошей. Якщо ми сьогодні говоримо про ті госпітальні округи, які передбачені наступним кроком і створення лікарень інтенсивного лікування, то для того, щоб з  існуючих лікарень, наприклад, в Прилуках, зробити лікарню, наприклад, для південних регіонів, то туди треба вкласти з держави – купити комп’ютерний томограф, МРТ, оснастить реанімацію, автотранспорт покращити і таке інше».

 

За законом, Програма державних гарантій визначатиме перелік та обсяг медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджету. Щороку він змінюватиметься в залежності від можливостей фінансування.

Передачі


ПогодаКурси валют