Get Adobe Flash player

Четверта обласна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді в Чернігові (відео)

Спільні з науковими керівниками дослідження представили майже сімдесят старшокласників. Мета заходу – не лише залучати учнів до дослідницької роботи, а й виховувати патріотизм. Цього року конференція присвячена 90-річчю журналу «Краєзнавство».

 

Історичне краєзнавство – надійна підойма патріотичного виховання, вважають організатори обласної історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді. Захід проводиться вже вчетверте Інститутом історії, етнології та правознавства Національного університету «Чернігівський колегіум», обласною спілкою краєзнавців, Малою академією наук учнівської молоді та Центром дитячого та юнацького туризму і екскурсій. Участь беруть учні 9-11 класів. Олександр Коваленко, директор Інституту історії, етнології та правознавства Національного університету «Чернігівський колегіум»: «Ми бачимо в них і майбутніх дослідників, краєзнавців, можливо, і студентів нашого університету. Мені приємно, що науковими керівниками значної кількості заявлених доповідей є наші випускники».

 

Цього року учасників майже сімдесят, вони представляють Чернігів, Ніжин, Прилуки та дванадцять районів області. Найбільше юних науковців традиційно приїжджає з Ніжинщини. А Вадим Аникієнко – зі Сновська, свою доповідь присвятив історії археологічних досліджень району. Вадим Аникієнко, учень 11-го класу Сновської школи № 1: «Наш район славиться археологічними дослідженнями, але вони недостатньо висвітлені на науковому рівні загальнодержавному, тому ми намагаємося це висвітлити далі».

 

Вадим і сам хоче брати участь у розкопках, археологія його цікавить як майбутня професія. Вадим Аникієнко: «Цікавить матеріальними рештками, можна їх пощупати, відчути ці археологічні пам’ятки. Також можна вивчити історію свою, всієї країни, зробити свій внесок в історію».

 

Юлія Пилипенко досліджувала міграції на українсько-польському  пограниччі, інформацію разом з науковим керівником черпали з різних джерел. Юлія Пилипенко, учениця 11-го класу Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді: «Це був і інтернет, ми списувалися з польським краєзнавцем, також я брала участь в літній школі в Ніжині, я спілкувалася тісно з поляками, ми співпрацювали разом».

 

Дівчина розповідає, раніше вважала, що наука – це щось незрозуміле і не для неї. Та в ліцеї зацікавилася  науковими пошуками. Юлія Пилипенко: «Наука – це те, куди можна поринути з головою, наука – це цікаво, навіть для тих, хто цим ніколи не займався, цього можна навчитися, тому що все приходить з досвідом».

 

Цьогорічна конференція учнівської молоді присвячена 90-річчю журналу «Краєзнавство», який називають головною трибуною для істориків-краєзнавців всієї України.

Передачі


ПогодаКурси валют