Get Adobe Flash player

Дерев’яне мереживо Чернігівського краю представляє Віктор Кошмал (відео)

 

Чернігівці звикли до його подієвих та спортивних фоторепортажів, але вперше фотохудожник виставляє знімки вікон північних районів Чернігівщини. Що унікального побачили на виставці наші журналісти – про це далі.

 

Для нього вікна – особливе мистецтво. Але почати їх фотографувати – ця ідея виникла у Віктора Кошмала завдяки відомому архітектору та краєзнавцю Андрію Карнабеду.

Віктор Кошмал, фотохудожник: «Свого часу я з ним спілкувався і він говорив: «Знімайте, знімайте цю красу. Воно, каже, все уходить, все руйнується. То хоч ви збережіть це все, щоб воно було для наших нащадків. Щоб було видно, як наші люди жили і як вони вміли творити.».

 

Робота фотокореспондента допомагає: у відрядженні, знімаючи якусь подію, око митця одразу примічає, що цікавого є і навкруги. Жодне цікаве віконечко не залишається поза увагою Віктора Кошмала.

Віктор Кошмал, фотохудожник: «Рука сама тягнулася за камерою. Дивишся на цю красу і як же так пройти повз».

 

Тривалий час ці кадри лежали в архіві, але з’явилася можливість представити їх на широкий загал, і Віктор Кошмал експонує «Дерев’яне мереживо Чернігівського краю» у літературно-меморіальному заповіднику Коцюбинського. Такої виставки в Чернігові ще не було. 40 фоторобіт, на яких північна частина області: від Семенівки до Радуля. Саме до Радуля варто поїхати людям, аби на власні очі побачити, як красиво жили і ще живуть на Чернігівщині, переконаний Віктор Кошмал.

Віктор Кошмал, фотохудожник: «В Семенівці гарно, в Добрянці, але більше мене полонив Радуль. Цією весною ми були в Радулі, так я не просто ходив, я бігав. У мене обмаль часу було, а я все повинен був бачити, щоб поділитися цією красою з усіма. Люди добрі, подивіться, це не те, що було, воно зараз є. Люди, які і зараз живуть в цих будинках, вони підтримують цю красу і надалі показують наскільки це гарно».

 

Донести до людей красу навколишнього світу – робота фотохудожника. «У нього є здібність ловити той самий момент», — так про Віктора Кошмала відгукується вчений секретар заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков. Про різьблення та дерев’яне мереживо Чернігівщини Сергій писав статтю, а от Віктор додав до неї фотоілюстрації.

Сергій Черняков, вчений секретар заповідника «Чернігів стародавній»: «Сьогоднішня виставка ще раз підкреслює «багатість» культури нашого краю, показує самобутність дерев’яного різьблення. Це свого роду популяризує і ще раз закликає наших архітекторів і представників влади, щоб зберегти цю красу. Зберегти для  прийдешніх поколінь».

 

Побачити роботи Віктора Кошмала можна у літературно-меморіальному музеї заповіднику Коцюбинського.

Передачі


ПогодаКурси валют