Get Adobe Flash player

Проблеми на селі із оформленням землі (відео)

 

Селяни Вершинової Муравійки у 2000-му році отримали земельні паї. Зараз захотіли отримати кадастрові номери – виявилось, документація зникла. Поміряли свої ділянки – виявилось менше гектарів, ніж повинно бути. На додачу місцевий підприємець частину паїв переорав без дозволу. Поневіряння селян — далі у сюжеті.

 

У двохтисячних роках після розпаювання КСП «Перше травня» жителі Вершинової Муравійки отримали по два з лишнім гектари ріллі та три з лишнім гектари пасовищ.

Тепер люди вирішили отримати кадастрові номери. У березні 17-го звернулися до чернігівської фірми, аби виготовити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок. Та виконаною роботою не були задоволені – підрядник  кардинально змінив розташування земельних ділянок. Як виявилось, матеріали про розпаювання земель зникли, і фірма сама зробила кадастрову зйомку і, як кажуть селяни, на свій розсуд розподілила земельний масив.

Надія Андрієнко, жителька с. Вершинова Муравійка: «Вони ссилаються на те, що наші карти і технічна документація зникла взагалі. І, обмірявши землю, вони вирішили змінити її конфігурацію так, що нам це ніяк не сподобалось. Земля по картах розкидана куди попало і де попало».

 

Таким розкладом селяни не були вдоволені. Тож вирішили відмовитися від послуг фірми і отримати назад сплачені кошти. А підрядник кошти не повертав. Зверталися і до прокуратури, і до поліції. Своє змогли отримати тільки на початку листопада. Чому так довго не повертали людям гроші? Давати відповідь на це питання керівництво фірми-підрядника відмовилося.

 

Зникла карта, відсутні матеріали з координатами та схемами поділу – не єдиний головний біль. На додачу виявилося, що земельні ділянки, якими люди користувалися понад 15 років, по факту менші, ніж в документах. У недобросовісності селяни підозрюють колишню голову сільради.

Надія Андрієнко, жителька с. Вершинова Муравійка: «Наша карта так і не знайдена, і ми не знаєм, чи ми є взагалі хазяями цієї землі. Колишня голова сільської ради, вона тоді була землеміром у 2000-му році. І потім вона була головою сільської ради. І в нас виникли сумніви, чи не використала вона своє службове положення».

Юрій Андрієнко, житель с. Вершинова Муравійка: «Сказав, що у нас така проблема – невистачає біля 50 соток землі. Вона відповіла: «О, це велика проблема». Кажу: «Де нам цю проблему решить?». Вона говорить, цих людей вже нема, хто повісився, хто пострілявся. Короче, архівов нема, нічого нема. «Ти, — каже — цього вже з землею не докажеш нічого».

 

Біда не приходить одна. Люди показують переорані пасовища. Виїхали на поле – побачили трактор оре землю. Без їхнього відома, а тим паче – без дозволу, кажуть селяни.

Надія Андрієнко, жителька с. Вершинова Муравійка: «Ми знаходимось на території урочища «Плоске». У нас тут пасовисько, на якій ми сіяли траву, косили корм худобі.

Ось бачите, без згоди земля переорана».

Надія Хадіма, жителька с. Вершинова Муравійка: «Батьки все життя пропрацювали в колгоспі. Заробили кусок землі. І ту відбирають».

 

Частина паїв переорана. Люди до сільради – голова каже, стосунку до земельних питань не має.

Людмила Андрієнко, голова Вершиново-Муравійської сільради Куликівського району: «Жителі нашого села, нашої громади, вони мають право у нас на пай (на території нашої сільської ради). Чи вони його обробляють чи здають в оренду, я цього точно не можу сказати».

 

Дзвонять місцевому агропідприємцю Василю Рубану.

Юрій Андрієнко, житель с. Вершинова Муравійка: «Ми інтересуємось. Отам виорані паї без дозволу. Хто давав разрішеніє на орку цих земель?».

Надія Андрієнко, жителька с. Вершинова Муравійка: «Він сказав: «Списки подавала голова сільської ради». Потім він зовсім сказав, що я не знаю, «Може, це мені люди сказали». Чіткої відповіді ми не маємо.Ми вважаємо, що це єсть рейдерський захват».

 

Обурені тим, що без їхнього дозволу підприємець переорав пасовища, селяни викликали поліцію. Як повідомили правоохоронці, матеріали справи на даний час знаходяться у Куликівському відділенні поліції, проводиться подальша перевірка.

Сергій Бриль, начальник СК ГУНП в області: «Поліція виїжджала на виклик. В обох сторін були відібрані пояснення, матеріали знаходяться у нас на розгляді. Вбачаються цивільно-правові відносини у цьому конфлікті. Необхідно обом сторонам звернутися до суду».

Передачі


ПогодаКурси валют