Get Adobe Flash player

Боротьба за житло: 91-річному діду загрожує кримінальне переслідування (відео)

 

Чернігівська історія про те, як журналісти були свідками спроби виселення 91-річного діда з квартири, та ще й ледь не в заручниках опинилися. Григорію Рикушу, який не збирається звільняти оселю, в якій прожив з громадянською дружиною багато років, тепер загрожує кримінальне переслідування. Знову спроба виконання судового рішення, знову спроба нових хазяїв потрапити до приміщення… А що буде далі?

 

Вже кілька місяців триває епопея з квартирою 48 в будинку 42 по проспекту Перемоги у Чернігові. Передісторія така: жили у Коропі старі люди – Григорій Свиридович і Марія Василівна. Зіграли весілля, але не розписувалися. Старим самим було важко, тож вирішили перебратися до Чернігова – поближче до доньки Григорія Рикуша Вікторії, аби було кому їх доглянути. Купили квартиру, але записали її на жінку.

 

Сусіди кажуть, жили дід з бабою сім’єю,  донька їх доглядала.

 

Старі – хворі люди. Влітку Григорій Свиридович поїхав на батьківщину, потрапив у лікарню. В цей час Марія Василівна – згідно з документами – продала квартиру Антоніні Прокудович. Після цього бабуся померла, і ніхто досі не знає куди поділися виручені гроші. Старий офіційно став безхатьком. Але 91-річний дідусь готовий за своє житло битися. Вже втретє судові виконавці прийшли до квартири, аби виселити з неї Григорія Рикуша – не пускає. Нашу знімальну групу разом з колегами пустив. Поки розмовляли за життя, вхідні двері почали вибивати. Донька діда Вікторія Демченко забарикадувалася – разом з журналістами.

 

Тим часом під дверима розгорнулася баталія. Нова господарка оселі Антоніна Прокудович доводила своє право на житло.

 

Пані Антоніна навідріз відмовляється коментувати ситуацію на камеру – боїться, аби її слова не перекрутили. Каже тільки одне: «Це моя квартира». Судовому ж виконавцю, аби спробувати виконати рішення суду про виселення Григорія Рикуша, довелося залучити кілька нарядів поліції. Це вже третій візит виконавців до старого. Перший закінчився для нього штрафом в 3 тисячі 200 гривень, другий – в 6400. Тепер йдеться про кримінальну справу.

 

Поліція таки випровадила конфліктуючі сторони з-під дверей.

 

Історія з квартирою по проспекту Перемоги, 42 насправді більш ніж заплутана. Марія Пантюк – це та жінка, яка в 2002-му році продала квартиру Григорію Свиридовичу і Марії Василівні. Вона й досі живе в сусідній квартирі. Каже, продавала їм як сім’ї. Знає, що жили старі добре, але дід не хотів прописуватися.

 

Крім того, сусідка засвідчує, що бабуся перед смертю свою оселю таки хотіла продати.

 

Цього разу історія закінчилася візитом «швидкої» — дідусю і його донці стало погано. Вікторія Демченко каже, буде звертатися у вищі інстанції.

 

Правозахисники ж кажуть про те, що старий і його донька ще можуть повернути справу на свою користь, навіть після ухвали суду. Треба звернутися до професіональний юристів.

Передачі


ПогодаКурси валют