Get Adobe Flash player

«Я — патріот України!» (відео)

 

До Дня захисника України в обласному палаці дітей та юнацтва відбувся військово-патріотичний захід “Я — патріот України”. Школярі, ліцеїсти, вчителі, учасники АТО, родини загиблих воїнів вшанували пам’ять тих, хто поклав життя за незалежність і свободу рідної країни, підтримали словами вдячності сьогоднішніх воїнів, не забули і про майбутніх захисників вітчизни. Як від покоління до покоління плекають українські патріоти це почуття гордості і любові до рідної землі – бачили і наші кореспонденти.

 

“Я — патріот України” — буквально під цими словами розпочався військово-патріотичний захід в обласному палаці дітей та юнацтва, присвячений Дню захисника України.

Микола Конопацький,  начальник управління освіти і науки облдержадміністрації: «Патріотизм – це захист своєї землі. Отої батьківської, отої дідівської, бо все життя наші пращури її захищали».

Вадим Лільчицький, заступник обласного військового комісара: «Повинні ми всі вкладати в розум наших хлопців та дівчат і протягом найближчих років ми повинні в корні змінити відношення до України, до питання національного гідності, покращувати повинні. І працювати повинні не тільки освітяни і військові, а й решта суспільства».

 

Для Олександра Клименко, вихованця Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, бути патріотом  — це не лише гучні слова, його батько пішов добровольцем в АТО.

Олександр Клименко, вихованець Чернігівського ліцею з посиленою військово — фізичною підготовкою: «Для мене це означає людину, яка готова померти за Україну. І зробити все, щоб його країна процвітала, була щасливою і була провідною державою. І щоб діти цієї людини жили у мирі і злагоді і щоб у них було приємне спокійне життя».

Василь Хохльонок, вчитель  Новгород-Сіверської державної гімназії: «Хороший інструктор навчить стріляти за тиждень, сержант навчить його ходити строєм, а почуття патріотизму виховується з дитинства. Де в сім’ї є такі погляди, а наш регіон такий, що ближче до кордону російського, то я налаштовую дітей на те що треба свою думку мати і знати хто є загарбник, хто агресор і якщо до тебе додому так  прийшли  — щоб ти робив?»

 

 

Василь Хохльонок вчителює в Новгород-Сіверську вже 36 років, працює переважно зі старшокласниками і каже, якщо раніше пріоритетом була фізична підготовка дітей до строкової служби, то зараз на першому місці – виховання патріотизму. Йому, як і іншим вчителям предмету «Захист Вітчизни»,  на заході вручили комплект плакатів «Воїн українського війська». Проект  Інституту національної пам’яті присвячений реконструкції зброї і військової форми від часів від Київської Русі до сьогодення.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в області : «Патріот — це в першу чергу людина, яка знає, хто її предки, звідки вона, що це за земля, що вона є господарем своєї землі і її треба захищати. І треба знати, що українські воїни одні з найкращих у світі. Наші завжди ворога били, б’ють і будуть бити».

Вадим Бойко, доброволець, учасник АТО: «В любой ситуации любить свою страну, какая бы она не была, какое-бы не было государство, это наша Родина, это наша земля, мы здесь выросли, родители выросли и надо ее защищать».

 

         Вадим Бойко пішов добровольцем в АТО  з мирного життя, де був менеджером з продажу морозива. Каже, що три роки  тому такі ж самі прості хлопці: водії, трактористи, комбайнери —  стали поруч з ним на захист країни заради її незалежного майбутнього.

Вадим Бойко, доброволець, учасник АТО: «Оно будет светлым, по-другому никак. Война закончится, мы ее выиграем, мы на своей земле и нам будет бог помагать».

 

Учасники заходу мали можливість ознайомитися з різними видами озброєння, а майбутні захисники держави могли не лише побачити, а й потримати в руках сучасну зброю і відчути гордість за свою країну.