Get Adobe Flash player

Історія сучасної України з перших уст (відео)

 

Обласний військово-історичний музей започатковує серію музейних зустрічей із захисниками України. Напередодні свята Покрови – зустріч, присвячена 13-му батальйону територіальної оборони, що одним із перших вирушив до зони АТО обороняти українські землі від російського окупанта.

Історія сучасної України з перших уст, а не зі сторінок книги. У військово-історичному музеї відбулася зустріч, присвячена захисникам України. Перші з перших, хто рушив на Схід – 13-й батальйон територіальної оборони. 9-го травня 14-го року батальйон отримав боєприпаси, зброю, паливо, і бійці відправились на Луганщину. За три дні вже були виставлені перші опорні пункти та блокпости. Наприкінці травня були вибори Президента, бійці охороняли виборчі дільниці. Що далі буде така війна, ніхто і не уявляв, каже підполковник Ігор Бизган, який до квітня 2015-го був заступником командира 13-го батальйону з озброєння.

Ігор Бизган, голова обласної організації «Товариства сприяння обороні України»: «Хлопці в липні місяці отримали перші вогневі враження противника зі сторони Російської Федерації. Були втрати і по людях, і по техніці. Перший  загиблий був 12-го червня 14-го року. Це Олексій Коновалов, капітан. Ніхто з нас до такої війни не був готовий. Незалежно від того, в Афгані чи в Іраку до цього був. Вони всі кажуть, такої війни з  таким  противником, ніхто не думав, що ми будемо стикатися».

 

Перших серйозних втрат батальйон зазнав 18 серпня 14-го року під час визволення Станиці Луганської. Тоді було поранено  17 чоловік, двоє бійців загинуло. За час першої поїздки в зону АТО батальйон втратив дев’ятьох бійців.  Ще більше загинуло під час другої ротації. Це була оборона Вуглегірська, «Дебальцевський котел». Зараз це тимчасово окуповані території, а Станиця Луганська – контрольний пункт пропуску на лінії розмежування.

Ігор Бизган, голова обласної організації «Товариства сприяння обороні України»: «Саме ми визволили Станицю Луганську. Протягом шести годин був обстріл. Хлопці відстрілювалися і упор робився на евакуацію людей. Тому що дуже щільний був артилерійський вогонь. І просто зі стрілецької зброї опір чинити було важко. Тому ми вимушені були залишити частину техніки, але врятували, евакуювали людей. І те, що  під час такого бою у нас було тільки два загиблих, це можна сказати, заслуга нашого командира батальйону. Через 40 хвилин після початку обстрілу він туди прибув і особисто керував цим боєм».

 

Наступна музейна зустріч із захисниками відбудеться за два тижні. Зараз організатор ведуть перемовини з бійцями 41-го батальйону.

Передачі


ПогодаКурси валют