Get Adobe Flash player

Чернігів приєднався до проекту «ProZorro. Продажі» (відео)

 

Відсьогодні Чернігів приєднався до проекту «ProZorro. Продажі». Угоду в міськраді підписали заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако і керівник проекту, радник міністра інфраструктури Олексій Соболев. Що таке прозорі продажі, чим торгуватимуть і що це дасть чернігівцям, знають наші кореспонденти.

 

Ще у березні цього року Мінекономіки і організація Transparency International, що з боку громадськості відслідковує корупційну складову в діяльності органів влади у всьому світі, підписали Меморандум про співпрацю у побудові в Україні прозорої системи реалізації об’єктів державної і комунальної власності. Цим самим був запущений проект «ProZorro. Продажі». Від літа до нього стали приєднуватися українські міста – Київ, Маріуполь, Львів, Тернопіль… Йдеться про інтернет-аукціон: міська влада виставляє на продаж комунальне майно, яке хоче передати у приватну власність чи якого просто хоче позбутися (від торговельно-розважальних центрів до металобрухту), а за ходом торгів по ньому громадськість може слідкувати у відкритому доступі. Тепер до системи долучився і Чернігів, який, власне, і раніше мав ринковий підхід до торгів – працював в «ProZorro» до того, як це стало обов’язковим.

 

Угоду про приєднання Чернігова до «ProZorro. Продажі» закріпили своїми підписами заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако і керівник проекту, радник міністра інфраструктури Олексій Соболев, який обіцяє місту більший прибуток від реалізації комунального майна.

 

В свою чергу, на думку Олександра Ломако, приєднання до проекту дасть місту і прибуток, і економію у витраті власних коштів, і убезпечить від недобросовісних підрядників.

 

Тепер спеціалісти мають відпрацювати практичні механізми використання системи «ProZorro. Продажі». На це, кажуть, має піти кілька місяців. Але з нового року інтернет-майданчик має запрацювати.

Передачі


ПогодаКурси валют