Get Adobe Flash player

Чернігівець Ігор Кушнір посяде місце у Верховному суді України (відео)

Суттєві зміни у судовій системі – кадрові. Вперше в Україні на посади суддів Верховного суду проведений конкурс, до того ж ще і відкритий. Одним із його переможців став суддя із Чернігівщини.

 

Ігор Кушнір — суддя Господарського суду Чернігівської області посяде місце у новому Верховному суді України. Конкуренція була суттєва — понад тисяча чотириста зареєстрованих учасників конкурсу, шість сотень допущених до  проходження кваліфікаційного оцінювання. Ігор вирішив скористатися вікном можливостей та спробувати сили у конкурсі – отримав суттєве кар’єрне зростання.

 

Відкритий конкурс у Верховний суд України проведений вперше. Відбір тривав близько дев’яти місяців. Стати суддею Верховного суду могли не лише судді, а і адвокати, юристи та науковці. Їх у складі нового Верховного суду – майже чверть. Такимими методами суддів в Україні ще не обирали, каже голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Казьяков. Кандидати писали мотиваційні листи, заповнювали «декларацію доброчесності», проходили психологічні тести та виконували практичні завдання.

 

Із утворенням нового Верховного суду буде ліквідований чинний діючий Верховний суд України і три вищі спеціалізовані суди. Новий Верховний суд налічуватиме до 200 суддів. Поки обрали по конкурсу 120.

 

Наразі триває добір кандидатів на посаду судді місцевого суду. Відбір кандидатів провели у квітні.

 

У перспективі – конкурс на заміщення посад в апеляційних судах, які зараз відчувають «кадровий голод».

 

Стосовно створених реформами судів, 30 вересня було оголошено конкурс на зайняття вакантних посад суддів Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Стосовно Вищого антикорупційного суду – ще не відомо.

 

Передачі


ПогодаКурси валют