Get Adobe Flash player

Олександр Ткаченко — срібний призер «Ігор Нескорених» (відео)

Чотирнадцять медалей і друге командне місце – результат України на міжнародних змаганнях «Ігри нескорених». Участь у них беруть військовослужбовці та ветерани, які отримали поранення під час виконання службових обов’язків. Цього року Україна брала участь у змаганнях вперше. Серед призерів і наш земляк — офіцер Національної поліції Олександр Ткаченко. Він здобув срібло у бігу на 400 метрів. Президент України Петро Порошенко нагородив бійця орденом «За заслуги» третього ступеня.

Офіцер поліції Олександр Ткаченко демонструє срібну медаль, яку здобув на «Іграх Нескорених» у канадському місті Торонто. Українська команда цього року вперше брала участь у цих міжнародних змаганнях і посіла друге місце – п’ятнадцять спортсменів виграли чотирнадцять медалей. «Ігри Нескорених» проводяться для військовослужбовців та ветеранів, які отримали поранення під час виконання службових обов’язків. Олександр Ткаченко неодноразово був у зоні АТО, і, як потім дізнався від лікарів, має дуже сильного ангела-охоронця. Поранення отримав у Дебальцевському районі.

Олександр Ткаченко, срібний призер «Ігор Нескорених», офіцер Національної поліції: «Тоді відбулися важкі бої. Було дуже багато «Градів», мін, і одна міна – 120-та, потрапила ззаду нас із напарником – близько 3-х метрів. Два осколка мені прийшлось: один по шиї, один зверху тут».

Всього Олександру наклали 18 швів. Застерігали, що спортом не можна буде займатися щонайменше рік. Та хлопець витримав два місяці – і побіг. Каже, це також реабілітація.

Олександр Ткаченко, срібний призер «Ігор Нескорених», офіцер Національної поліції: «Психологічно це дуже важливо для бійця АТО, і пораненим людям це краще, ніж сидіти перед телевізором і дивитися, як бігають інші. Нема великих труднощів взяти кросівки і просто пробігтись».

Коли дізнався про «Ігри Нескорених», вирішив спробувати. Пройшов відбірковий етап і всеукраїнські змагання. Коли прилетів у Торонто, важко адаптувався до клімату та різниці в часі. Розповідає, через це складно було змагатися: відчувалася втома, навіть в голові шуміло. Та це не завадило високим результатам.

Олександр Ткаченко, срібний призер «Ігор Нескорених», офіцер Національної поліції: «Десь в 11 годин дня пробіг 200 метрів, пробіг на свій результат. За 25,2 секунди, це 4 місце зайняв. 18.00 – був фінал на 400 метрів, уже більш-менш я відпочив, відновився. Почав бігти, знаючи, що це мій останній шанс здобути медаль. Тому я, можна сказати, перевершив себе, виклався на всі 100, прибіг другим».

Президент Петро Порошенко вручив Олександру Ткаченку орден «За заслуги» третього ступеня. Хлопець і далі збирається здобувати спортивні перемоги. Поки хоче трохи відпочити, а потім готуватиметься до змагань, які проходитимуть в Австралії.