Get Adobe Flash player

Юристи відзначають своє професійне свято (відео)

 

Із серпня в області, як і по всій країні, реалізується проект Мінюсту «Я маю право», спрямований на підвищення правової освіченості населення. Зараз реалізація в активній фазі і правники вже можуть говорити про якісь напрацювання. Тим більше привід є – у неділю в Україні відзначається День юриста, і урочистості з нагоди професійного свята – це й привід обговорити завдання.

 

Україна – правова держава. Принаймні, декларативно. Юристи кажуть, люди часто скаржаться на недотримання своїх прав, навіть не знаючи, як їх захистити. Тому Мінюстом від серпня в країні реалізується проект «Я маю право». Мовою формулювань його завдання – підвищити правовий рівень населення. Якщо просто – навчити людей захищатися, не сподіваючись на добру волю когось, знати, що «я можу» і що «я зобов’язаний». Зараз співробітники головного управління юстиції в області «йдуть в народ».

 

Про реалізацію проекту в області говорили в тому числі і під час урочистостей з нагоди Дня юриста. В залі засідань обласної ради зібралися правники з різних сфер – від суддів до науковців. Говорили про зміни в сфері юриспруденції, і про те, наскільки вони відчутні. Начальник управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти територіального управління юстиції Людмила Кузьмина – одна з нагороджених напередодні Дня юриста – каже, працює в своїй галузі 35 років – більш ніж поважний стаж, і головне, що змінилися за цей час самі люди.

 

Серед тих, хто прийшов в юстицію – магістрантка Академії державної пенітенціарної служби Наталія Пушенко. Дівчина каже, головне тут – відчути для себе необхідність захистити права слабшого.

 

Юристи відзначають своє професійне свято. Кажуть, їх стало зараз забагато. Дійсно, тільки в головному територіальному управлінні юстиції в області працює 480 спеціалістів. А скільки їх в області – і не порахувати. Але у цієї медалі є й інший бік, кажуть фахівці, — вони втлумачують людям просте розуміння: «Я маю право».

Передачі


ПогодаКурси валют