Get Adobe Flash player

«Біла сцена» — новий творчий простір у Чернігові (відео)

 

В Чернігові з’явиться новий творчий простір. «Біла сцена» за тиждень буде презентована у облмуздрамтеатрі. Наш наступний репортаж з-за лаштунків театру, де тривають репетиції прем’єрної вистави.

 

Цей театр починається не з роздягальні, а зі шкільних класів і коридорів, де акторка на рівних спілкується з підлітками…

 

І навіть за ґратами СІЗО, де незабаром інша виконавиця вживатиметься в роль «пацанки» з інтернату.

 

А потім їх героїні – дві Наташі – зійдуться в новій виставі й новому для Чернігова сценічному просторі – «Білій сцені», яка саме споруджується в обласному музично-драматичному театрі імені Шевченка.

 

«Біла сцена», розповідає її ініціатор, це одночасно й варіант малого глядацького залу (на сто місць), й ігровий простір-«трансформер», який дозволяє по-різному розташовувати сцену, реквізит і обладнання…

 

А також по-різному працювати зі світлом, використовувати відеосигнал на екранах, як у виставі «Наташа. Хроніка мрії», прем’єрою якої і відкриється «Біла сцена».

 

У п’єсі всього дві дійових особи, ніяких декорацій, з реквізиту – два стільця. Начебто мінімалізм. Але глядач постійно бачить героїнь у різних ракурсах, а світло несподівано вихоплює їх по черзі; на екран час від часу виводиться обличчя крупним планом, імітуючи «селфі»-зйомку. Такими засобами творчий колектив має намір створити напівдокументальну, соціальну драму з сучасною естетикою.

 

В обласному театрі крім основної вже працюють дві малі сцени. Але колектив продовжує творчі експерименти, з результатом чергового глядача ознайомлять 14 жовтня, коли відбудеться прем’єра вистави і презентація «білої сцени».