Get Adobe Flash player

Сьогодні-завтра у дитсадках, школах і лікарнях області має стати тепло (відео)

 

Сьогодні-завтра у всіх дитсадках, школах і лікарнях області має стати тепло — принаймні, так  запевняють у профільному управлінні облдержадміністрації.  Але у новий опалювальний сезон теплові підприємства входять із старим проблемним колом, мільйонними боргами і збитками.

 

Область розпочне опалювальний сезон вчасно, запевняють в облдержадміністрації. З ремаркою —  якщо чітко спрацюють органи місцевого самоврядування.

Ратан Ахмедов, голова Корюківської ОТГ: «На вчора котельні фізично не могли працювати. На сьогодні, якщо вже озвучили, що проблеми нема, ми завтра ухвалимо рішення. Стоїть же питання не в рішенні, а в можливості технологічно це запустити».

 

Це той випадок, коли можливості важко підтягти до бажань — заважає старе проблемне коло, яке переходить із одного опалювального сезону в інший.

Ратан Ахмедов, голова Корюківської ОТГ: «Приходять копії листів, в яких вказується, що «Облтеплокомуненерго» має заборгованість, відповідно не подаються їй ліміти газу від енергопостачальника. Котельні відключені від електрики, бо є ті ж борги. Замкнуте коло.  «Нафтогаз» вимагає 100% проплати, а держава має борги по субсидіях за 2 — 2,5 місяці».

 

277 мільйонів гривень — це заборгованість теплових підприємств області за спожитий природний газ, а загальна за енергоносії — 345 мільйонів.  Тепловикам у свою чергу винне гроші населення та інші споживачі: із загального боргу за житлово-комунальні послуги — зараз по області це 251 мільйон гривень — традиційно 80-90% борг за опалення.

Володимир Кривенко, директор департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації: «За 8 місяців  цього року збитки підприємств галузі в порівнянні з таким же періодом минулого року зросли на 1,9 мільйона і становлять 72 мільйоні гривень, в тому числі збитки підприємств теплоенергетики — 58, 4 мільйони».

 

Фінансовий стан підприємств ЖКГ ускладнюють і не переглянуті тарифи, кажуть у профільному відомстві — у деяких районах ще з 2007 року.

Володимир Кривенко, директор департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації: «А потім населення скаржиться на погану якість послуг, а підприємства заборговують зарплату, за спожиті енергоносії і не можуть підготуватись до зими».

 

Але підвищити тариф  — не означає отримати більше грошей.

Ратан Ахмедов, голова Корюківської ОТГ: «Щойно ми говоримо про підвищення тарифів, одразу є категорія людей, які не отримують субсидії чи пільги, але не в змозі платити за опалення. Збільшуються борги, і ці борги створюють борги за газ, електроенергію».

 

В  Корюківській ОТГ на місцеві види палива переводять вже останню школу. Це один із способів розірвати замкнене проблемне коло — перехід на альтернативні види палива. Втім, і тут періодично виникають проблеми — цього разу у Борзнянському, Бахмацькому, Чернігівському і Прилуцькому районах.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «По низці установ бюджетної сфери не в повному обсязі забезпечені потреби в твердих видах палива, що стало наслідком невиконання в повному обсязі умов укладених договорів з постачальниками».

КОР.: Однак попри всі проблеми, запевняють в облдержадміністрації, опалювальний сезон розпочнеться вчасно, а в закладах соціальної сфери  — школах, садках і лікарнях — сьогодні-завтра.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Температура нестабільна, якщо є пониження відчутне в закладах, ви опалювальний сезон на своє врахування ви можете розпочати раніше».

 

Найбільшу проблему зараз становить Остерська лікарня із боргом у 800 тисяч гривень, який виник при передачі її із районного балансу на міський, коли утворилась Остерська ОТГ.

Передачі


ПогодаКурси валют