Get Adobe Flash player

Лінійний прискорювач в онкодиспансері запрацює у лютому (відео)

 

Вже в лютому наступного року нове відділення онкодиспансеру – те, де буде встановлений новий лінійний прискорювач Elekta – зможе прийняти перших пацієнтів. Про це сьогодні заявили головний лікар диспансеру Валерій Зуб та голова облдержадміністрації Валерій Куліч на спільній прес-конференції після зустрічі з представниками компанії-виробника і шведських урядовців, які приїхали проконтролювати хід виконання бізнес-угоди.

 

У липні 17-го в онкодиспансері на місці будівництва приміщення під нове обладнання – лінійний прискорювач – урочисто була закладена капсула. Гроші під цю справу пішли і з бюджету, і від народних депутатів. Планувалося, що потрібно буде 75 мільйонів гривень. Тендер виграла шведська Elekta, яка запропонувала встановити радіологічне обладнання за 57. Зараз будівля нового відділення диспансеру готова десь відсотків на 50. Будівництво обіцяють завершити до кінця листопада. Далі – три місяці на монтаж обладнання і навчання персоналу. П’ять тисяч онкохворих області чекають – не дочекаються, коли лінійний прискорювач запрацює.

 

Проконтролювати хід виконання угоди до Чернігова приїхала делегація зі Швеції – представники Elekta i Business Sweden – урядової організації, яка в тому числі займається реалізацією проектів в галузі охорони здоров’я. Кажуть, ходом робіт задоволені.

Ебба Хульт, керівник проектів в галузі охорони здоров’я Business Sweden: «Ми дійсно були вражені рівнем кваліфікації і бажанням працювати персоналу диспансеру, бажанням забезпечити якомога краще лікування хворим».

 

Чернігівські онкологи теж чекають на нову апарату з нетерпінням: обладнання аналогічного рівня в Україні немає, а з 5 тисяч онкохворих лінійний прискорювач може подарувати життя двом третинам.

 

Лікування за допомогою такого обладнання коштує від 80 до 150 тисяч гривень — один курс. Але обіцяють: для жителів Чернігівщини воно буде безкоштовним.

 

Втім, до лютого, коли в обласному онкодиспансері орієнтовно почнеться лікування за допомогою прискорювача Elekta, гроші не рахують. Зараз головне – запустити.

 

Передачі


ПогодаКурси валют