Get Adobe Flash player

Порошенко у Чернігові: військовослужбовцям — ключі від квартир, педуніверситету — статус колегіуму (відео)

 

Сьогодні в Чернігові 32 військовослужбовці-транспортники отримали з рук Президента України Петра Порошенка ключі від свого власного житла, на яке чекали так довго, що за цей час дочекались… онуків. А Чернігівський національний педагогічний університет повернув собі свій історичний статус — колегіуму. Що і для кого означав сьогоднішній приїзд Президента — далі в сюжеті.

 

Для родини Худаско цей день означає, що тепер у них є своя власна квартира. В чергу на неї Сергій став 25 років тому — за цей час встиг одружитися, виростити двох дітей і двічі побути в АТО.

Ольга Худаско, дружина військовослужбовця: «Мальчику 14 уже, дочке 20 почти. Жили на съемных квартирах, в общежитии».

 

Старшина Держспецтрансслужби Володимир Пилипенко, поки чекав на квартиру, взагалі дочекався… онуків.

Володимир Пилипенко, старшина 8-го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту: «- Поки чекали на квартиру, діти повиростали?  —  Внуки є. 4 хлопці аж».

 

Більше 2-х тисяч військових Державної спеціальної служби транспорту уже пройшли через АТО — там обладнували інженерними засобами смуги оборони, відновлювали транспортне сполучення, знешкодили більше 5 тисяч вибухових предметів на об’єктах транспорту.  Володимир неохоче згадує про свою участь в АТО, але буквально розквітає при згадці про свою дружину Тамару, яка продумала гарний ремонт для нової квартири.

Володимир Пилипенко: «Шпалери самі клеїли, внутрішні роботи робили самі».

 

Ключі від 32-х  квартир  у новому будинку на території  8 -го навчального центру Державної спеціальної служби транспорту з рук Президента України Петра Порошенка отримали 24 учасники АТО і військові у відставці, які відслужили більше 20 років — саме через стільки можна претендувати на отримання житла від держави.

Петро Порошенко, Президент України: «Держава почала системну роботу з покращення забезпечення житлом військовослужбовців України. За останні 2 роки лише в ЗСУ отримано більше 2,5 тисяч квартир. Ще більше 2 тисяч помешкань збудовано для тих, хто служить в Нацгвардії, СБУ, на кордоні, у вашому відомстві».

 

Цей будинок збудували на місці колишнього штабу — і він уже третій на території цієї частини. За проектом, мав коштувати 21,5 мільйон гривень, але його вдалося побудувати всього за 7,3 мільйони і зекономити для держави, яка зараз витрачає 5% свого ВВП на оборонну безпеку, більше 14 мільйонів гривень. При цьому тут в кожній квартирі індивідуальне опалення та інші енергозберігаючі технології.

Микола Мальков, голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту: «По цьому будинку можна докторську дисертацію писати, бо собівартість метра квадратного 3642  грн. Такої ціни на будівництво зараз не існує в Україні — по-перше, всі роботи виконувались силами військовослужбовців цієї частини, по-друге, левову частину матеріалів ми використовували зі списаних будівель, розбирали їх. З 2006 року черга у нас скоротилась на 77%, до кінця 2019 року ми повинні вирішити питання».

 

Ще більше докторських дисертацій, напевно, доведеться писати в Чернігівському національному педагогічному університеті — бо тепер у нього і статус вищий. Він тепер класичний виш — Національний університет «Чернігівський колегіум ім. Т.Г Шевченка»

Петро Порошенко, Президент України: «Минулого року ви офіційно відзначали столітній ювілей. А коріння сягає  часів славнозвісного Чернігівського Колегіуму, заснованого в часи і під меценатством гетьмана Івана Мазепи. Це був перший заклад Лівобережної Україні і третій в Україні після Острозької і Києво-Могилянської академії. Це добре, коли ви повертаєтесь до витоків. Щоб запустити цей процес, потрібен один важливий документ. Указ Президента. Ось він, я його підписую».

Передачі


ПогодаКурси валют