Get Adobe Flash player

«Вояцький дух»: альтернатива чи підсилення «Джурі»? (відео)

 

Справжня обкатка танками, психологічна смуга перешкод, захоплення штабу та таємнича гра «Тінь» — у селищі Десна на базі 169-го навчального центру Сухопутних військ завершилася триденна відкрита військово-патріотична гра «Вояцький дух».

 

Близько 250 молодих людей віком від 14 до 18 років взяли участь у військово-патріотичній грі «Вояцький дух», що проходила на базі 169-го навчального центру ЗСУ. Організатори ставили для себе завдання підготувати майбутніх захисників до виконання конституційного обов’язку. Програма гри була побудована з урахуванням сучасної бойової підготовки на досвіді бойових дій в АТО.

Юрій Пустовій, координатор Всеукраїнського об’єднання військово-патріотичних організацій: «І підриви, і тактику, і користування рацією, і розбірка-збірка автомата, пошук мін, цілевказання, захоплення ворожого штабу, військовий рукопаш, проходження смуги перешкод, ну і так ряд, там тринадцять точок так називаємих».

 

Київщина, майже вся центральна Україна та Львівщина — загалом  36 команд. Організатори розглядають «Вояцький дух» як своєрідне військове підсилення всеукраїнської дитячо-юнацької гри «Сокіл»(«Джура»).

Юрій Пустовій, координатор Всеукраїнського об’єднання військово-патріотичних організацій: «Військового напрямку там трошки малувато, там більш загальний такий напрямок — козацький, фізичний, виховний, туристичний, а от саме військового такого, на жаль, поки немає».

 

Після двох днів окремих військових занять підлітки змогли перевірити свою моральну та фізичну підготовку. У спорядженні для гри лазертаг вихованці штурмували базу, яку захищали їхні наставники. Що цікаво, перші завжди перемагали.

Катерина Гапон, учасниця гри «Вояцький дух» (Київська область): «Всі в зборі, всі друг друга піддержуєм. Відчувається, хлопці не кидають, навіть якщо остання десь біжу — Катя, давай! Якась така обстановка … дружня».

 

Загальну перемогу здобули підлітки з громадської організації  «Окрема Творча Група 23» з Шепетівки Хмельницької області, другими стали представники «Каскаду» з міста Фастов, що на Київщині.