Get Adobe Flash player

Тепер в області 190 лауреатів премії Софії Русової та 35 лауреатів премії Георгія Вороного (відео)

До Дня вчителя у облдержадміністрації відбулось нагородження цьогорічних переможців, а також п’ятьом освітянам було вручено високі державні нагороди та звання.

 

Напружено, серйозно і фундаментально – так працюють вчителі та учні Чернігівської школи №12, яка має фізико-математичний профіль. Серед головних здобутків цього року – школа увійшла в «ТОП 100» найкращих шкіл України за результатами ЗНО. Школа рекомендована для навчання ІТ-шників. Мають і одного випускника, який набрав двічі по 200 балів – це Анатолій Іванов, до речі, таких успішних випускників усього дев’ять в Україні. Тому головне завдання для вчителів було і залишається випуск зі школи конкурентоспроможних дітей, які вміють вчитися. Василь Гопаченко, директор Чернігівської ЗСШФМП №12: «Ми не знання повинні заштовхувати дітям в голову, дуже багато випускників вийдуть і скажуть: «Я не пам’ятаю там чи того, чи того». Але я хочу сказати головне, що ми їх навчили, де знайти ці знання, як їх використати і як їх здобути, коли навіть в неможливій ситуації це треба зробити. От це саме головне. Дуже багато хто каже з наших: «Василь Васильович, ви такі серйозні інтеграли починаєте викладати в одинадцятому класі, розкажіть, де вони використовуються?» Я кажу, ви знаєте, можливо, в житті ви колись інтеграли і не всі будете використовувати, проте ви будете знати, що цей світ без цих інтегралів свого гармонійного розвитку не досяг. І це дуже важливо, що ми абстрактну науку перетворювати повинні в життєву науку».

 

Новий закон про освіту вже підписаний Президентом. Це такий дарунок освітянам до Дня вчителя, який традиційно відзначається у першу неділю жовтня. Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації: «Ви знаєте, ми пілотуємо чотири школи, у нас стандарт початкової школи вже цього року, реформа розпочнеться фактично 1 вересня 2018 року з прийому до шкіл учнів перших класів. Навіть на цей рік у нас дуже багато є роботи: перепідготувати вчителів. Понад 500 перших класів у нас має бути на наступний рік». Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Попереду дуже велика робота по втіленню цього закону. Тому що законів у нас дуже багато гарних приймається, а основне питання, як ми з вами на місці його будемо втілювати, яку якість освіти ми будемо мати, На мій погляд, головне досягнення, що відбулось дійсно реальне збільшення зарплати вчителям і ми на сьогоднішній день не маємо проблем з виплатою цієї заробітної плати».

 

Суттєвий додаток до зарплати чекає на  лауреатів престижних освітніх обласних премій імені Георгія Вороного та Софії Русової. Розмір обох премій становить п’ять прожиткових мінімумів. З 2007 року 170 шкільних вчителів, викладачів профтехучилищ, представників позашкілля стали лауреатами премії імені Софії Русової. Тепер їх кількість збільшена ще на 20 лауреатів. Премії Вороного удостоєні викладачі вищої школи. Лауреатів щороку лише п’ятеро. Премія вручається з 2011 року.

 

Відтепер лауреат премії Софії Русової – директор Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак. Нагород має багато, але каже, що ця стала знаковою. Її учні не стануть переможцями олімпіад, багато з них навіть не будуть складати ЗНО, проте вони зможуть знайти себе в професії. Адаптації в суспільстві особливих дітей сприятиме новий закон про освіту. Регіна Гусак, директор Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2: «Якщо раніше їм конкретно говорили, що вам тільки індивідуальне навчання на дому, або вас чекає лише спеціалізований інтернатний заклад, то зараз батькам можуть лише рекомендувати, і навіть якщо всі установи, психіатри, лікарі рекомендують, наприклад, школу-інтернат, то все одно батьки можуть обрати навіть інклюзивну форму навчання».

 

Новий закон про освіту прийнято, тепер вчителям доведеться вчитися за ним працювати, і вже лауреати наступного року мають проявити себе як вчителі нової школи.

Передачі


ПогодаКурси валют