Get Adobe Flash player

День усиновлення (відео)

День усиновлення щороку відзначається 30 вересня та збігається із днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії. Напередодні кращих батьків з усієї області вітали в Молодіжному театрі.  Тих, в кого вірить малеча, на кого сподіваються і люблять прийомні сини та дочки, бачили і наші кореспонденти.

 

Великій родині Ольги та Івана Лободи з села Рибинське Корюківскього району вже 7 років. В родині четверо дітей, з них троє  — прийомні, а так би мовити, «привела» двох сестер і брата найстарша, рідна донька. Світлана Лобода, мама: «Дружили, одна без іншої не могли, були як сестрички. Вони навіть записку якось написали, що «ми хочемо жити в одній сім’ї».  Написали вони її у третьому класі і десь заховали.  А потім пройшов рік вони її мені показали і я «господи, невже таке буває?»

 

Світлана все життя працювала біля дітей, в школі, тож знала, які трагедії спіткали трьох тоді ще школярів в рідній та першій прийомній сім’ї. Рішення забрати приймали разом, разом долали і негаразди. Рецепт, каже, один: поступово, маленькими кроками, увагою, любов’ю і терпінням  ростити і виховувати дітей. Нині старші навчаються в університетах та ліцеях, вдома залишилась найменша. Євген Мостовий, син: «Я хочу поступити в Львівський університет Сухопутних військ і стати військовим». Іван Лобода, батько: «Ще до 8 класу допомагав їм по математиці, по фізиці, далі вже не зміг. Ми самі живемо у селі, і хазяйство, і на городі трудимся. І дітей навчаємо, і допомагають вони нам, звичайно. І все, що від наших батьків закладено. Дивимось за ними, стараємся контролювати, хоч може це і неправильно, але ж стараємся». Світлана Лобода: «Всього найкращого. Що може побажати мама своїм дітям, а це вже мої діти. Зараз вони от роз’їжджаються, приїжджають, зустрічаю, проводжаю, а  такі дні майже пуста хата, лише Катеринка у нас… Я скучаю».

 

В області нараховується 2000 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Переважна більшість ї всиновлена або знаходиться під опікою. Головне ж завдання – аби  кожна дитина знайшла свою нову сім’ю. Ірина Соломаха, заступник керівника апарату облдержадміністрації: «Для цього потрібно зробити величезні зміни, це зміни в програмах, підтримати якнайсильніше ті сім’ї, які хочуть взяти дітей, не лише всиновити,  взяти під опікунство, це система дитячих будинків-родин, де діти зможуть отримати більше тепла і розуміння. А це, перш за все, величезні фінансові вкладення». Станіслав Железний, заступник начальника служби у справах дітей облдержадміністрації: «Людей приходить багато, люди різні, є вимоги відповідні і з кожним роком вони стають більш жорстокі. По-перше, у людини повинні бути доходи,… По-друге, було де жити і умови були нормальні для проживання».

 

А по-трете,  в родинах має бути справжня  віра, надія, любов та мудрість. Недаремно ж День всиновлення збігається з християнським святом чотирьох жінок з іменами основ будь-якої гарної сім’ї.

Передачі


ПогодаКурси валют