Get Adobe Flash player

Обласна спартакіада «Сильні духом» вже вдруге відбудеться в Чернігові (відео)

 

«Сильні духом» — відкрита обласна спартакіада серед людей з ураженнями опорно-рухового апарату вже вдруге відбудеться в Чернігові. Цього року організатори чекають на понад п’ятдесят спортсменів з чотирьох областей України та білоруських гостей. Мета – не встановити рекорди, а показати, що активний спосіб життя можна вести і на інвалідному візку, травми – не привід падати духом.

 

Відкрита обласна спартакіада серед людей з ураженнями опорно-рухового апарату минулого року відбулася в Чернігові вперше. Приїхали 35 спортсменів з трьох областей, дехто з них до цього ніколи не був учасником подібного заходу. Проте справжні змагання і дух суперництва дали людям можливість побачити, що і вони здатні боротися і посідати призові місця. А ще – це величезна користь і для морального, і для фізичного здоров’я.

ДМИТРО СОБОЛЕВ, голова ради ГО «Інтеграція»: «Люди на колясках должны вести здоровый образ жизни хотя для того, чтобы дольше прожить. У всех много заболеваний, разных проблем. А когда люди начинают заниматься спортом, то это очень хорошо, и мы своим примером показываем, что вот в прошлом году у нас было 35 человек, в этом будет 50. Люди видят, как это здорово, и больше людей присоединяется».

 

14 жовтня цього року спартакіада відбудеться вже вдруге, учасники приїдуть з Черкаської, Сумської та Дніпропетровської областей, запрошували й білорусів. Змагання відбуватимуться з восьми видів спорту, серед яких шахи, шашки, пауерліфтинг, боча, корнхол… Останні два якомога краще підходять саме людям на візках. Організовує спартакіаду громадська організація «Інтеграція» разом з «Інваспортом». Питань, пов’язаних з проведенням, безліч, одне з найскладніших – поселити іногородніх.

ДМИТРО СОБОЛЕВ, голова ради ГО «Інтеграція»: «Людей поселить на колясках очень сложно, первых этажей нет, а гостиниц, которые переоборудованы под коляски, у нас не так много. Поэтому мы договорились, нам областная рада поможет с поселением людей, и мы самостоятельно договариемся, где ещё поселить людей».

 

Організаторам спартакіади в Чернігові є на кого рівнятися. Шість наших спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату брали участь у  міжнародній спартакіаді в білоруському місті Могильові. Рівень її високий, бо проводиться вже не один рік. Їздили, аби перейняти досвід і поспілкуватися, а привезли чотири призові місця. Це, кажуть, надихає.

ВОЛОДИМИР БОБОК, член ГО «Інтеграція»: «Щоб ми досягали такого рівня, такої наполегливості, бажання йти вперед, організовуватись, об’єднуватись. Щоб у нас спартакіади також були на такому рівні високому, підтримували нас, не тільки ми своїми силами, а щоб нас чули, допомагали і сприяли».

 

Постійно бере участь у подібних змаганнях Сергій Шурута. Їздить і по Україні, і за кордон. Останні серед міжнародних – у польському місті Замость, там спортсмен проїхав сто кілометрів за чотири дні. 6 вересня проходив міні-марафон у Покровську Донецької області.

СЕРГІЙ ШУРУТА, заступник голови ради ГО «Інтеграція»: «Я вже другий раз беру участь на візку з велоприводом. Був міні-марафон, він проходив по місту, 7 км дистанція була, я посів перше місце у тому році, і в цьому році».

 

Змагання заряджають енергією і наповнюють життя сенсом, вважають спортсмени на візках. На спартакіаду до Чернігова запрошують усіх охочих, і кожен з учасників сам зможе вибрати, в якому виді спорту (або кількох видах) йому змагатися.

 

Передачі


ПогодаКурси валют