Get Adobe Flash player

Чи закриють в Україні інтернати? (відео)

 

Чи закриють в Україні інтернати? Нова стратегія, підтримана Кабміном, по реформуванню системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-26-й роки починає перші кроки. Громадські організації Чернігівщини створили коаліцію із просування реформи в області. Згодом буде створена робоча група щодо напрацювання стратегії реформування інтернатних закладів.

 

Громадські організації Чернігівщини виступили на підтримку реформи системи захисту дітей, яка має назву деінституціалізація. Нагадаємо, 9 серпня Кабмін підтримав Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки. Реформа, кажуть представники громадськості, — це не просто закриття інтернатів. Це процес заміни системи інтернатного догляду та виховання дітей на систему, яка забезпечить виховання дітей в умовах, максимально наближених до сімейних.

 

На Чернігівщині 2189 дітей зростають в інтернатних закладах. Лише 255 з них – це діти-сироти або ж позбавлені батьківського піклування. Всі інші мають принаймні одного з батьків. Дослідження соціальних працівників показують, що лише 10 відсотків випускників інтернатів потім соціалізуються у житті. Саме тому, кажуть представники громадських організацій, дуже важливо розпочати скоріше впровадження реформи, аби діти мали можливість виростати у безпечному сімейному оточенні.

 

В області дітей з особливими потребами 4111. Але це тільки за офіційними даними, адже не всі оформлюють на дитину статус. Їм потрібна особлива увага.

 

Наразі розвиток реформи у стані прийняття пропозицій. Також планується створити робочу групу щодо напрацювання стратегії реформування інтернатних закладів.

Передачі


ПогодаКурси валют