Get Adobe Flash player

«Село» — українська історія, написана з низів (відео)

 

Таким українське село в нашій літературі ще не поставало. У Чернігові Микола Тимошик (український вчений, журналіст та публіцист) презентував свій двотомник про історію українського села.

 

«Село» — українська історія, написана з низів. Працював над двотомником Микола Тимошик (вчений, публіцист, журналіст та літературний критик) п’ять років. «Народжувалась» книга у Чернігові — історичним джерелом послужили документи обласного архіву. Автор нині живе та працює у Києві, проте історія Чернігівщини йому не далека – він сам родом з села Данине Ніжинського району. Також у книзі автор використав архіви Ніжина та Києва. Микола Тимошик каже, у книзі відкриває той пласт історії, про який ми не знали.

 

Книга розділена на два томи – періоди дорадянський та радянський. Перший том «Зійти з безпам’ятства» — про життя хліборобів та сільської інтелігенції від козацьких часів до жовтневого перевороту 1917 року. Другий том — «Трудний шлях відмосковлення» охоплює період від революційного 17-го року до початку 70-х років ХХ століття. Автор переосмислює сфальшовані сторінки історії українського села, яке було «збільшовичене», а згодом і «околгоспнене». Автор каже, у дорадянські часи українське село було не забитим. Саме таким в історичній літературі, каже автор, село ніколи і не показували.