Get Adobe Flash player

«Війна, якої немає!» (відео)

 

«Війна, якої немає!» — назва патріотично-виховної програми, що розпочалася в області. Офіційно вона відкриється 2 жовтня на Красній площі Чернігова, де відбудеться масштабний флешмоб. Мета проекту – привернути увагу молоді до воєнних дій на сході України та вшанувати героїв, які загинули, захищаючи Батьківщину.

 

«Блокпост Пам’яті» — переносна виставка, присвячена пам’яті загиблих на сході України бійців. Її ініціатор – голова громадської пошукової організації «Цитадель» Павло Нетьосов. Збиралася експозиція в рамках гуманітарного проекту Збройних Сил «ЕВАКУАЦІЯ 200». Започаткований він був рішенням Генштабу після того, як у вересні 2014 року після Іловайських подій постала проблема евакуації тіл загиблих. Відповідальним за реалізацію місії було визначено управління цивільно-військового співробітництва.

МИХАЙЛО КОТЕЛЕВСЬКИЙ, координатор проекту ЗСУ «ЕВАКУАЦІЯ 200»: «У складі цього управління було створено відділ пошукової роботи, на який було покладено завдання: пошук зниклих безвісти, евакуація тіл загиблих і транспортування хлопців до місць остаточного поховання»

ПАВЛО НЕТЬОСОВ, голова громадської пошукової організації «Цитадель»: «Военные и волонтёры, которые согласились поехать на оккупированную территорию, собирали тела погибших на Саур-Могиле и Иловайске. В результате этой миссии доставлялись тела погибших домой, вещи, которые находились на поле боя, составили основу этой экспозиции».

 

Згодом експозиція почала розширюватись. Родини загиблих надавали на тимчасове зберігання речі своїх рідних, таким чином створювалися вітрини, присвячені героям. Ідею почали втілювати спільно з Миколою Шанським, головою громадської організації «Єдина родина Чернігівщини», першою була вітрина, присвячена його сину Андрію, а нині їх вже близько тридцяти. Побачать виставку і чернігівці, вона експонуватиметься в рамках обласної патріотично-виховної програми «Війна, якої немає!».

ПАВЛО НЕТЬОСОВ, голова громадської пошукової організації «Цитадель»: «Чернигов – это на сегодня первый город, который заинтересовался этой выставкой, а она достойна этого интереса, до сих пор она проводилась в чисто волонтёрском, аматорском режиме».

 

Програма «Війна, якої немає!» реалізується Єдиним волонтерським центром спільно з «Єдиною родиною Чернігівщини» за підтримки обласної влади. Вона покликана привернути увагу молоді до воєнних дій на сході України, формувати національну свідомість та вшанувати героїв, які поклали своє життя за Батьківщину. В рамках програми – перегляд патріотично-виховних фільмів, виставки «Блокпост», проведення флешмобів «Наш мир вашими руками». Проект спочатку розраховувався на три дні і мав залучити школярів Чернігова. Та організатори спільно з управлінням освіти вирішили, що участь мають брати учні зі всієї області й студенти, тому продовжили його до місяця. Відкриття відбудеться другого жовтня на Красній площі обласного центру.

ОЛЕНА СОРОНОВИЧ, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації. «Другого числа ми стартуємо із великого флешмобу, який відбудеться о третій годині. Зараз працюємо над форматом, долучаємо навчальні заклади, це здебільшого буде ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, ліцей для обдарованої сільської молоді, представники навчальних закладів Чернігова».

 

Після цього свої флешмоби мають представити представники кожного навчального закладу Чернігова та кожного району.

ІРИНА ЧЕРЕНЬКО, координатор Єдиного волонтерського центру. «Упродовж місяця чернігівці зможуть спостерігати, як молодь кожного дня, починаючи з 3 жовтня і до кінця жовтня проводить якусь активність у центральній частині міста. Чи це площа, чи сквер Попудренка, чи Алея героїв – діти самі будуть придумувати, що будуть робити, в який час».

Організатори проекту не планують зупинятися лише на цій програмі, кажуть, мають ще багато ідей щодо патріотичного виховання, проте про них розкажуть пізніше.