Get Adobe Flash player

«Богородиця милостива» у «Чернігові стародавньому» (відео)

 

Напередодні великого церковного свята — Різдва Пресвятої Богородиці у Національному  архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» представили виставку ікон Чернігівщини із зображенням Богородиці. Святі образи були збережені у фонді заповідника і датуються 18-20 століттям. Серед представлених образів є найстаріша ікона, а також образ, який вважається найчудотворнішою іконою на Чернігівщині.

21 вересня православна церква відзначає велике церковне свято Різдво Пресвятої Богородиці. Напередодні у Національному  архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відкрили виставку ікон під назвою «Богородиця милостива». У експозицію увійшло 39 святих образів з фондів заповідника. Ікони потрапили до музею з різних куточків Чернігівщини. Образи репрезентують різні епохи та стилі зображень Богородиці.

В експозицію також увійшли чудотворні ікони Чернігівщини. Загалом їх існує більше 20. На виставці представили ікону Троїцько-Ільїнської Богородиці. Богоматір знамення — найстаріша та найзнаменитіша ікона, кажуть експерти. Вона датована 1772 роком. Серед всіх образів представлених на виставці один має свою особливість. Це ікона Замилування. До створення образу вперше за всю історію була залучена жінка, монахиня Пелагея Зінчінкова. Образ підписаний її ім’ям.

Всі ікони мають характерні українізовані риси обличчя, хоча на зображення тих часів дуже впливали європейські канони іконопису . Доба барокко принесла більше реалізму у зображення лику Богородиці. Ікони виконані у цьому стилі прикрашені позолоченим тисненим орнаментом. Вважається, що ця доба була вершиною розвитку іконопису в Україні.