Get Adobe Flash player

У Чернігові відбувся перший обласний освітній форум (відео)

 

Головна тема – Нова українська школа. Освітяни з усіх районів та міст Чернігівщини говорили про те, як виховати українця майбутнього – освічену, всебічно розвинену людину, відповідального громадянина та патріота.

Виховній роботі освітяни Чернігівщини присвятили перший свій форум. До участі в ньому запросили всіх, хто бере участь у вихованні дошкільнят, школярів та студентів. Приїхали до Чернігова представники районів, міст, об’єднаних територіальних громад.

Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації: «Три аспекти, які ми хочемо сьогодні обговорити: це національно-патріотичне виховання, це морально-правове виховання і особистий освітній простір дитини».

Школа дає велику суму знань, але при цьому не вчить, як самореалізуватись у житті. Так було багато років. Сьогодні ж на освітян покладено завдання випустити в світ мислячу людину, яка зможе знайти себе у професійному житті, стане активним громадянином, патріотом своєї країни.  Такі засади нової концепції освіти.

Микола Конопацький: « Прийнятий новий закон про освіту, концепція Нової української школи, яка ставить в центрі дитину. Її презумпція талановитості, педагогічні працівники повинні всі разом повинні зрозуміти про те, що кожна дитина — це особистість, кожна дитина має абсолютні таланти, нахили, здібності і ми їх маємо розвинути. Всі, починаючи від батьків, бо вони перші вчителі і вихователі, і нами, педагогічними працівниками».

Оксана Костюченко, заступник директора Перемозького НВК (Ніжинський район): «Школі потрібні різні дітки, хтось талановитий у знаннях, хтось дуже гарний спортсмен, хтось малює. Нам потрібні різні діти, але намагатись в кожній дитині знайти оту зернинку, яку їй дала природа, відкрити її, розвивати, і випустити того старшокласника, який готовий буде до нового життя».

Впродовж останніх років велика увага приділяється саме національно-патріотичному вихованню. Ніжинці стали кращими в обласному турі всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). В рамках цієї гри проводиться вже і всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник». В цьому році всі старшокласники області брали участь у навчально-польових зборах. При підтримці обласного військкомату було організовано стрільби на військовому полігоні поблизу Гончарівського. За активної участі «Єдиної родини Чернігівщини» проходить пошуково-дослідна експедиція «Герої не вмирають», за підсумками якої буде створена «Книга пам’яті». Постійно проводяться зустрічі школярів з родинами загиблих Героїв-АТОвців.  Але освітяни констатують – не вистачає у школах вчителів з Захисту Вітчизни, їх не готують у вишах.

Віра Іваненко, директор Корюківського центру дитячої і юнацької творчості: «Я вважаю, що національно-патріотичне виховання повинно розвиватися в такому суспільстві, щоб разом були і школа, батьки і суспільство. Тому що одна освіта патріотичне виховання до дітей не донесе, а якщо всі разом, то все буде добре».

Вчаться працювати в нових умовах і представники об’єднаних територіальних громад. Реформа з децентралізації дозволила їм скерувати більші кошти на модернізацію своїх освітніх закладів. Тепер час втілювати й освітню реформу.

Жанна Булах, методист відділу освіти Кіптівської ОТГ: «З громадою велике спасибі в цьому плані, що фінансування йде хороше. У нас зробили в школі, у дитячих садочках поточний ремонт. Замінили вікна, двері, приділяється увага на закупівлю книжок, газети виписуємо. Набагато легше в фінансовому плані, що все таки громада і не жаліють кошти на освіту».

Попри те, що значно впав рівень дитячої злочинності – на 44% зменшилась кількість правопорушень за участі неповнолітніх, Чернігівщина в центрі скандалу з побиття школярки. Випадки підліткової агресії були не лише в Чернігові, але і Мені. Запобігання насильству – те, над чим особливо будуть працювати освітяни.

Під час конференції вони напрацьовують програму подальших дій, те, в якому руслі працюватимуть впродовж найближчого часу.

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют