Get Adobe Flash player

Красну площу заполонили рятувальники. І діти (відео)

Ще б пак, залізти в старовинну пожежну машину або випустити струмінь з вогнегасника під ноги другу – хто ж від цього відмовиться. У неділю в Україні відзначатиметься День рятівника. Перед цим на центральній площі обласного центру ДСНСники влаштували парад своїх можливостей.

 

Своє професійне свято рятівники традиційно відзначають відкрито – на Красній площі Чернігова. День рятівника у нинішньому вигляді відзначається з 2008-го року, але перші пожежні загони з’явилися на Чернігівщині аж в 1775-му році! Гостей – повно, а найбільше – дітей: є на що подивитися — справжні  герої, справжня техніка. Як стара, так і нова. Так, глісер «Торнадо Ф50 Лонг» рятувальники області отримали буквально днями. В бойових умовах ще не випробували, але знають – може і по воді, і по льоду, і по суші. Для рятування людей – саме воно.

 

А броньована розвідувально-дозорна машина – амфібія, у справі вже випробувана, і неодноразово. Знову-таки, це не просто техніка – це врятовані люди.

 

Втім, «рятувальник» в мисленні пересічної людини почасти асоціюється з «пожежником». Тому найбільше на виставці – саме пожежної техніки.

 

Знайомтесь, бельгійська вівчарка Лапа. Rescue dog, на яких іноді остання надія. Брала участь в пошуку зниклого грибника у Сновському районі. Службові собаки у рятувальників області з’явилися тільки у 2014-му. Але ДСНСики розуміють – без них зараз ніяк. І для них чотирилапі – це колеги.

 

Але День рятівника, який так урочисто відзначали на Красній площі, — це передусім свято людей. Тільки в Чернігівському гарнізоні – понад 1650 бійців. Що таке їхня робота – про це люди, на жаль, часто дізнаються на власному горі. Але багато чого люди не бачать, наприклад, виконання найпершого завдання рятувальника – «запобігти»

 

Для героїв – свято в обласному музично-драматичному театрі. І – заслужені відзнаки до Дня рятівника.

Передачі


ПогодаКурси валют