Get Adobe Flash player

Ліси Чернігівщини атакував верхівковий короїд (відео)

Комаха, за розмірами менша за зернятко пшениці,  не дає деревам шансу на виживання. Сосни всихають. Площа вражень — близько десяти тисяч гектарів. Найбільше постраждали сосни у Чернігівському, Остерському та Добрянському лісництвах. Як боротися зі шкідником? План дій напрацьовували лісівники під час виїзного семінару у Ріпкинському районі.

 

«К» — значить «короїд». Уточнення: верхівковий. Атакував шкідник спочатку ліси Закарпаття, перейшов на Волинь, а тепер гризе сосни Сіверщини, потерпають ліси і сусідньої Білорусі. Комаха розміром до 4 міліметрів здатна знищити значні площі  лісу. Уражені комахою сосни видно неозброєним оком – руді верхівки.

 

Ліс «горить без вогню». Дерева перетворюються у сухостійні менш ніж за два місяці. Найбільші втрати ділової деревини у Чернігівському, Остерському та Добрянському лісгоспах. В останньому близько двох тисяч гектарів соснових насаджень вражені осередками всихання.

 

Вражає верхівковий короїд сосни із геометричною прогресією — за рік комаха дає три покоління потомства. Починає заселяти верхню частину сосни, а згодом – і весь стовбур. Потоки вологи закупорені – дерево всихає. До речі, заселяє сосну шкідник не сам, а з «колегами по цеху».

 

Лісівники обстежують території. Ведеться відеомоніторинг. Є на озброєнні і безпілотник – щоправда, один у Ніжинському лісгоспі.

 

Всихання соснових лісів в Україні набуло ознак екологічної катастрофи. Лісівники Чернігівщини продовжують відпрацьовувати план дій боротьби зі шкідником. Час проведення санітарної рубки обмежений: з 1 квітня по 15 червня у лісах діяв «режим тиші», а саме у цей період відбувається розмноження шкідників. Тож патологічні процеси тривали і верхівковий короїд заселяв нові території. Аби убезпечити здорові сосни, хворий ліс тепер треба рубати. Також перспективна робота – принадження до лісу комахоїдних птахів, зокрема дятлів.

 

Передачі


ПогодаКурси валют