Get Adobe Flash player

Діти в інтернатних закладах чекають на наставників (відео)

 

Діти в інтернатних закладах чекають на наставників. Нова форма волонтерства запроваджуватиметься на Чернігівщині. Наставник — це людина, яка хоче і може присвячувати дитині свій час, знання, сили, стає для неї другом. Детальніше про можливість стати дорослим другом для дитини, яка потрапила до інтернатної системи, та допомогти їй підготуватися до самостійного життя, далі у сюжеті.

 

Чернігівщина починає впроваджувати наставництво. Це нова форма піклування про вихованців інтернатних закладів. Ще до прийняття у 2016 році Закону про запровадження в Україні наставництва, цю форму волонтерства почали впроваджувати на теренах Київської області. Перші пари «наставник і дитина» з’явилися у 2010 році.

Тетяна Іордан, керівник проекту наставництва в Україні: «Ми працювали у Києві та Київській області. Всього ми з’єднали 203 пари наставник-вихованець. І, до речі, приблизно 20% наставників повторили двічі і тричі процес наставництва над другою  і третьою дитиною. Загалом за сім років роботи більше 1300 дітей були охоплені наставництвом в Україні».

 

Наставник – це дорослий друг, який допомагає дитині з інтернатного закладу соціалізуватися. Він навчить взаємодіяти із зовнішнім світом, підкаже як діяти в тій, чи іншій ситуації, вислухає, дасть пораду, морально підтримає. Наставник допомагає дитині з профорієнтацією, і якщо є можливість, то і з навчанням.

Тетяна Іордан, керівник проекту наставництва в Україні: «Наставник ні в якому разі не вчитель. Це не людина, яка «над» дитиною, яка в позиції ще одного вихователя. Це навпаки дружні стосунки. Більш прості. Наставник має допомогти дитині зрозуміти як жити в цьому світі, як спілкуватися з людьми. Наставник має відвідувати регулярно дитину. І це дуже важливо».

 

Відносини «наставник-дитина» є офіційними, підписується договір. Також наставник обов’язково проходить навчання.

Алла Кот, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс з підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя. Отримала висновок про те, що вона може займатися наставництвом та уклала договір про наставництво».

 

Наставництво на Чернігівщині поки не поширене. Перший крок до запровадження цієї форми виховання в області зроблено – облдержадміністрація, уповноважений Президента України з прав дитини та громадська організація «Одна надія», яка є розробником програми наставництва в Україні, підписали Меморандум про співпрацю.

Алла Кот, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Вже були телефонні дзвінки щодо наставництва. І от для нас, як для системи центрів соціальних служб для дітей та молоді перше стоїть завдання навчити національних тренерів. Тобто тренерів, які будуть проводити навчання якраз безпосередньо наставників. Алгоритм роботи вже є. Ми будемо це все впроваджувати».

 

Далі справа за людьми, які бажають стати другом для дитини.

Передачі


ПогодаКурси валют