Get Adobe Flash player

Сьогодні відзначається День програміста (відео)

Привід згадати про це подвійний: це одна з найпопулярніших професій, а чернігівські програмісти без перебільшення одні з найкращих в Україні і світі. З тими, хто працює зараз на передовій науки і технологій ми познайомимося в наступному сюжеті.

 

Чернігівські студенти-програмісти розробляють системи керування цілими підприємствами, захисту інформації від кібератак, контролю за врожаєм на полях  і за станом трубопроводів – всього навіть не перерахуєш. Одна зі свіжих розробок, в яких взяли участь вихованці ЧНТУ – проект «Ніжин туристичний», котрий дозволяє швидко знайти потрібну інформацію про це місто через власний мобільний телефон.

 

Сучасний молодий програміст – це людина, яка зі студентської лави працює над корисними для суспільства розробками і від початку вже входить до повноцінних трудових колективів.

 

Україна від самого створення кібернетики й інформатики брала участь у передових винаходах і розробках. Перший персональний комп’ютер у світі створений в Україні – на десять років раніше, ніж американський IBM. Зараз, нажаль, тисячі українських програмістів знаходять роботу насамперед у зарубіжних проектах. Але сподівання творців української кібернетики, як і раніше, пов’язані з нашою молоддю, в тому числі з чернігівцями. Ми переконалися в цьому, поспілкувавшись із людьми, які стояли біля витоків інформаційних технологій.

 

Кафедру програмної інженерії ЧНТУ, якій щойно виповнилося п’ять років, очолює Віталій Литвинов – соратник академіка Глушкова, лауреат державних премій. Приклад розробки світового рівня команди Литвинова – це програмне забезпечення для електронно-променевого вакуумного зварювання на виробничій базі Інституту ім..Патона. Це галузь, в якій Україна є найсильнішою у світі. Ми побували на заводі Інституту, де зварюються деталі фюзеляжів і крил для літаків «Боїнг» та «Airbus».

 

Тож чернігівські молоді програмісти мають змогу долучатися до проектів світового рівня, залишаючись в своїй країні і навіть  у рідному місті. Тим більше, що частина викладачів працює одночасно і в нашому і в столичних вишах і засвідчує однаково високий рівень підготовки.

 

І насамкінець – про походження Дня програміста. 13 вересня (у високосні роки 12 вересня) – це 256-й день року, а 256 – це кількість чисел, які можна представити за допомогою восьми бітів інформації. Це, як бачимо, приклад субкультури комп’ютерників і програмістів: у них свої звичаї, свій специфічний гумор. За що ми їх цінуємо і вітаємо зі святом.

Передачі


ПогодаКурси валют