Get Adobe Flash player

Ілюстрована історія Чернігова (відео)

Друге видання “Ілюстрованої історії Чернігова” презентували в обласному історичному музеї ім. В. Тарновського.  Її автор, доктор історичних наук, професор Ніжинського державного університету ім. Гоголя Сергій Леп’явко, розповів про доповнення та зміни у виданій цього року книзі.

 

Немає межі досконалості, але є результати копіткої праці і  наукових досліджень. В обласному історичному музеї ім. В. Тарновського презентували друге видання «Ілюстрованої історії Чернігова». Автором виданого у Києві в цьому році альбому ілюстрацій з історії Чернігова є відомий науковець, доктор історичних наук, професор Ніжинського державного університету ім. Гоголя Сергій Леп’явко. Сергій Леп’явко, професор Ніжинського державного університету: «Друге видання відрізняється від першого так само, як не можна ввійти двічі в одну ж ту саму річку, так і книжка нова повинна  відрізнятися від попередньої. Вона більша на 16 сторінок, змінилось дещо в оформленні, змінилася за змістом. Добавився розворот про сучасність. Про події 2014-17 рр. і велика робота проведена по покращенню якості фотографій. Частина фотографій були замінена на такі ж самі, але значно кращої  якості, тобто неспеціаліст може і не помітити, але було замінено близько 200 фотографій».

 

Додалися і особистості, такі, наприклад, як відомий хормейстер, музикант і педагог Любомир Боднарук та викладач, поет, художній керівник театру «Ілюмінатор» Олександр Норов. Сергій Леп’явко: «Що стосується Олександра Норова, то це одна з самих світлих людей, яких я знав за своє життя, тому він потрапив в цю книжку».

 

Сотні унікальних ілюстрацій, цікаве науково-популярне викладення – ще однією якісною книгою про Чернігів  стало більше. А історики не зупиняються, мріють не лише про нові книги, а й нові музеї та експозиції. Сергій Леп’явко: «Якби прямо зараз мені замовили третє видання книжки, вона б було трохи іншою, і була би кращою. Взагалі в Чернігові має бути  історичний музей в три, п’ять разів більше, ніж він є, і музейних можливостей вистачить для того, щоб красиво його заповнити площі і подати Чернігів і наш регіон достойно. Але буває, йдуть шляхом створення окремих музеїв, то якби в Чернігові був музей археології, старої фотографії, було б дуже добре, коли туристи переходили з одного музею в інший і кожен музей в якомусь одному аспекті показував наш Чернігів і наш регіон». Сергій Лаєвський, директор обласного історичного музею: «Зібрання Чернігівського історичного музею налічує близько 200 тисяч предметів. Мова йде про основний фонд і науково-допоміжний. В експозиціях і на виставках протягом року експонується десь в межах 10 тисяч, це надзвичайно мало. Ми маємо чудові колекції, які б хотіли показати, колекції вивчені і згруповані. І варто зайвий  раз нагадати про етнографічний музей, який закрили і попри всі обіцянки влади ми не бачимо жодного конкретного приміщення, де ми могли б збудувати етнографічний музей».

 

Наразі у планах обласного центру – створення Музею історії Чернігова. Він має з’явитися через три роки, у 2020-му.

Передачі


ПогодаКурси валют