Get Adobe Flash player

Олімпійський тиждень (відео)

 

День фізичної культури та спорту, що відзначили на тому тижні, змінився олімпійськими днями, не менш цікавими і насиченими. Похвалитися є чим: з початку року на офіційних міжнародних змаганнях спортсменами області завойовано 73 медалі з 16 видів спорту, 23 з яких – золоті. І тепер переможці власним прикладом закликають інших долучатися до спорту. Чернігівські спортсмени зустрічаються зі школярами, закликають вести здоровий спосіб життя, а тренери розповідають про переваги свого виду спорту і набирають в групи майбутніх чемпіонів. Чим олімпійці пропонують займатися дітям у вільний від навчання та планшетів час – дізнавалися наші кореспонденти.

В області на сьогодні успішно розвиваються 56 видів спорту.  Тисяча тренерів готують  переможців —  торік  майстрами спорту став 51 спортсмен – рекордний для Чернігівщини показник. Ще семеро відтепер кандидати у майстри спорту міжнародного класу. Також найвищий показник за всю історію Чернігівщини – це 225 спортсменів у складі збірних команд України. На сьогодні вже є 7 кандидатів від області на участь в зимових Олімпійських іграх 2018 року та троє – в Паралімпійських. Прикладів для наслідування чимало, тим більше, якщо «зірки» живуть поруч з тобою і є можливість поспілкуватися і вибрати собі спорт до душі і для тіла.

Артемій  Олійник: «Для мене прикладом є наш чернігівський спортсмен Костянтин Ноткін, тому він старається і чогось добивається. Привозить перші місця, я теж так хочу».

Артемій  сім років тому обрав дзюдо, каже, що ходили з батьком і вибирали найкраще, зупинилися тут.  Хоче посісти перше місце на Олімпіаді і стати в майбутньому теж для когось прикладом.

Сам Костянтин Ноткін, нинішній взірець, нещодавно привіз чергову золоту медаль, посівши перше місце  на Чемпіонаті відкритого кубку  Києва з дзюдо серед дорослих.

Костянтин Ноткін, майстер спорту з дзюдо: «Получилось так, что я поехал туда чисто для собственного опыта, потренироваться, побороться со взрослыми.  И, к удивлению своему, победил».

Двадцятирічний Костянтин об’їздив всю Україну, змагався  і за кордоном.  Навчається в Чернігівському національному педагогічному університеті і  наполягає на виборі дзюдо.

Костянтин Ноткін: «Дзюдо отлично воспитывает мышление, память, внимание…в общем, полный набор «витаминов», которые полезны для ребенка, для человека вообще. Сейчас у нас открыт набор в группы дзюдо, то есть моет прийти человек, поговорить с тренером, выбрать что-то для своего ребенка, прийти позаниматься. Кстати, недавно ЮНЕСКО провела исследования и доказали, что дзюдо является наиболее полезным видом спорта для детей от 4 до 18 лет, так как дзюдо направлено на всесторонне развитие».

Всебічно розвивається і наступне покоління переможців.

Іван Ріпко: «Коли  я поранюсь або вдарюсь, то мама сумує, а батько може пожаліти, а може сказати, що це путь до слави».

Іван Кнуренко: «Я ходжу на тренування з понеділка по п’ятницю, тільки на вихідних не займаюсь і мрію стати чемпіоном, займати перші місця на Олімпіаді і щоб мене поважали».

Мрію та цілеспрямованість варто поважати лише за те, що вони йдуть пліч-о-пліч вихованців спортивних шкіл та клубів. Долучитися до когорти прихильників здорового способу життя, а нині в області лише офіційно займається спортом 24 тисячі людей —  найлегше саме зараз, коли вересневими олімпійськими днями до школярів  в гості приходять чемпіони і тренери.

 

Передачі


ПогодаКурси валют